UWAGA!

Teledysk pamięci o powstaniu

 
Elbląg, Teledysk pamięci o powstaniu
(fot. Anna Dembińska)

Od czterech lat na elbląskiej starówce 1 sierpnia odbywa się inscenizacja powstańczych walk w wykonaniu członków Międzyszkolnego Koła Historycznego. Nie każdy jednak wie, że z tych inscenizacji powstaną teledyski. W niedzielę młodzi entuzjaści historii kręcili ostatnie zdjęcia. Zobacz fotoreportaż.

- To nie będzie film, z nakręconego materiału powstanie jeden lub dwa teledyski do piosenek zaśpiewanych przez harcerzy z Braniewa – mówi Piotr Imiołczyk, opiekun Międzyszkolnego Koła Historycznego.
       Dzisiaj, w 72. rocznicę upadku Powstania Warszawskiego, podopieczni popularnego nauczyciela historii kręcili ostatnie sceny, na dziedzińcu muzeum. - Staramy się oddać, jak to realnie wyglądało – dodaje Piotr Imiołczyk.
       Wśród młodych aktorów odgrywających powstańców spotkaliśmy Dominika Chodnickiego. W międzyszkolnym Kole Historycznym działa już 4 lata. - Interesuję się II wojną światową. Z takich działań, jak to dzisiejsze można się dowiedzieć, jak to mniej więcej wyglądało, jak ludzie się ubierali, jakie zwyczaje kiedyś były – mówi Dominik Chodnicki.
       Wśród aktorów, każdy z biało-czerwoną opaską, była zarówno młodzież szkolna, jak i dorośli, którzy chcieli oddać w ten sposób hołd powstańcom. Teledyski powinny pojawić się w internecie za około dwa miesiące. - Jeżeli mi moja bardziej uzdolniona technicznie część rodziny pomoże – śmieje się Piotr Imiołczyk.
       Po zakończonych zdjęciach młodzi aktorzy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego. - Powstanie Warszawskie powinniśmy świętować dwa razy w roku: 1 sierpnia i 2 października. W październiku mamy możliwość zastanowienia się, ile znaczy jedna decyzja w historii. Czy można ją interpretować jako błąd czy nie – mówi opiekun Międzyszkolnego Koła Historycznego.
       To nie jedyna filmowa przygoda młodych pasjonatów historii. Kręcą oni także film o powstaniu styczniowym. Na premierę musimy jeszcze poczekać, ponieważ nakręcono dopiero część zdjęć. - Do filmu o powstaniu styczniowym musimy nakręcić jeszcze sceny jesienne i zimowe – zdradza Piotr Imiołczyk.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Posłuchajcie sobie lepiej Horytnicy. Patriotyczny rock w najlepszym wydaniu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  PolskadlaPolaków(2016-10-02)
 • A oprócz Horytnicy ja polecam także zespół "Contra Mundum" oraz "Forteca" :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  madeinpoland(2016-10-02)
 • Pigdriver, Tadek też mocne. Pierwszy ciężki. metal drugi hip-hop. Oba patrio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  RepolonizacjaPolskikonieczna(2016-10-03)
 • @RepolonizacjaPolskikonieczna - Pigdriver -Wołyń Płonie i Tadek- Żołnierze Wyklęci
 • Anglia dla Anglików, Polacy precz do domu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  angol77(2016-10-03)
 • Ciężko choć raz napisac "jutro sie odbędzie...." A nie za każdym razem "wczoraj na starym miescie..."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kazoon(2016-10-03)
 • Bór-Komorowski (co za zbieżność) prawdopodobnie został zabity przez polskich oficerów, nie mogących pogodzić się z tym, że ruszył nieodwołany rozkaz samobójstwa Warszawy i polskiej inteligencji tamże. Cóż, dziś prawdy się pewnie nie dowiemy :/ ciekawe, kto stał za organizacją tego powstania i co myślał - mam na myśli zakurtynowych strategów, nie ludzi w Polsce, którzy - jak zawsze - garnęli się do wojaczki i odegrania choć przez chwilę na okupancie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  AK-AntyKorpo(2016-10-03)
 • Uszkoda że rydz smigly nie pozwolił armii poznań ruszyć na szkopow. Może dalibysmy radę ich zniszczyć.
 • jak by na to nie patrzeć, jest to udawanie zabijania, bezbolesna "śmierć na niby". Przygotowywanie na to jak to na wojence ładnie, kiedy ułan z konia spadnie. Powstanie jako element zabawy, a może element. .. .zabawny?
Reklama