UWAGA!

Trampoliny - najlepsza dziecięca rozrywka

 Trampoliny - najlepsza dziecięca rozrywka

Trampolina to najlepszy sposób na spędzenie czasu wolnego dla najmłodszych, których rozpiera energia i wspaniała ruchowa zabawa zwłaszcza latem, kiedy skakanie w słonecznym ogrodzie to sama przyjemność. Prócz zapewnionej rozrywki, korzystając z trampolin maluchy poprawiają kondycję i dotleniają się.

Najważniejszą jednak kwestią jest bezpieczeństwo - przede wszystkim dzieci powinny korzystać z tej formy rozrywki wyłącznie w obecności dorosłych, którzy odpowiednio zareagują w niebezpiecznych sytuacjach lub zapobiegną wypadkom w momencie, gdy zabawa zacznie przybierać nieodpowiednią formę. Przed rozpoczęciem akrobacji na trampolinach, dzieci powinny również zdjąć wszelkie elementy, które mogą stanowić zagrożenie uszkodzenia ciała, np. łańcuszki, kolczyki, pierścionki. Z trampolin nie powinny korzystać osoby z zaburzeniami równowagi, wadami postawy oraz posiadające wady wzroku.
       Przy wyborze trampoliny należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:
       - średnica - odpowiednio duża trampolina umożliwi swobodną zabawę, dzięki czemu dzieci nie będą na siebie wpadać w trakcie skakania. Jeżeli z trampoliny w tym samym czasie korzysta większa grupa dzieci, jej średnica powinna przekraczać 4 metry,
       - siatka - dobrej jakości i odpowiednio wysoka, stanowiąca zabezpieczenie przed upadkiem poza urządzenie,
       - stelaż - solidnie wykonany i zabezpieczony miękkim materiałem, aby nie stwarzać zagrożenia skaleczeniem,
       - sprężyny - pewnie umocowane do stelaża i maty, z odpowiednią osłoną,
       - mata - wykonana z elastycznego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne, dopasowana do średnicy trampoliny,
       maksymalne obciążenie - dobrane do wagi użytkowników.
       Trampoliny ogrodowe powinny być również odpowiednio przechowywane. Złe warunki atmosferyczne, zwłaszcza opady, mogą spowodować zniszczenia metalowych i gumowych elementów. Najlepszym rozwiązaniem jest schowanie trampoliny w pomieszczeniu na czas pozasezonowy, jeśli jednak nie dysponujesz odpowiednią ilością miejsca - zabezpiecz trampolinę wodoodpornym pokrowcem lub folią.
       W ostatnich latach trampoliny dla dzieci stały się bardzo popularne, w wyniku czego wzrosła masowa produkcja taniego, pozbawionego certyfikatów sprzętu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze to niestety ryzyko poważnego wypadku, dlatego przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy trampolina posiada wszelkie standardy bezpieczeństwa. Na stronie internetowej producenta znajdziesz dobrej jakości, bezpieczne trampoliny, które zachwycą najmłodszych i tych nieco starszych miłośników dobrej zabawy.
        
------ materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie