UWAGA!

Tramwajowe wycieczki

Dziś (17 września) rusza kampania edukacyjna „Tramwajem zwiedzam miasto”. Do końca roku szkolnego weźmie w niej udział ok. 2 tysięcy przedszkolaków i pierwszoklasistów.

Pomysłodawcą kampanii skierowanej do najmłodszych elblążan jest Juliusz Marek, szef Telewizji Elbląskiej.
     - W dzisiejszych czasach najczęściej podróżujemy samochodami – mówi Juliusz Marek. - Warto uczyć więc, najlepiej już od najmłodszych lat, jak poruszać się bardziej ekologicznymi środkami transportu, a do takich bez wątpienia zalicza się tramwaj.
     - Ponadto dzieci staną się bardziej samodzielne, będą wiedziały, gdzie kupić bilet, jak otworzyć drzwi i bezpiecznie wsiąść do tramwaju, a także jak skasować bilet – dodaje. – Te z pozoru proste czynności – jak wynika z moich obserwacji - sprawiają trudności nawet starszym elblążanom.
     Dzieci – 5- i 6-letnie oraz uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych będą uczestniczyć w tramwajowych wycieczkach. Dzięki nim nauczą się samodzielności, poznają miasto i trasy tramwajowe, zapoznają się z usługami biletowymi.
     Już dziś na pierwszą wycieczkę tramwajową wyruszyły dzieci z Przedszkola nr 17.
     - 22-osobowa grupa wyruszyła „czwórką” z przystanku w pobliżu ul. Gwiezdnej i skierowała się w kierunku pętli przy ul. Druskiej – mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Jutro zaś na wycieczkę wybiorą się dzieci z Przedszkola nr 3. Liczymy, że z tej formy edukacji skorzysta ok. 2 tys. małych elblążan.
     Kampania „Tramwajem zwiedzam miasto” rusza dziś nieprzypadkowo. Trwa bowiem Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu” (16 – 22 września).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A niech to :/ na takie kampanie powinny byc wydzielone tramwaje, a nie robic sztuczny tlok :/ dobrze ze nie wpychaja dzieci do autobusow, bo to w ogóle bylby sajgon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dojezdzajacy(2007-09-17)
 • Czy nie można wykorzystać tramwai typu 5N lub 5ND do tak szczytnego celu. Napewno większą frajdę miałyby dzieci, a i ten wóz (RETRO) można czasem wyprowadzić na miejskie torowisko. W Krakowie juz taki zestaw jeżdzi dlaczego u nas nie może czy my mieszkańcy Elbląga jesteśmy gorsi. Przecież po Wrocławiu mamy najstarsze tramwaje w Polsce. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Albert S.(2007-09-18)
Reklama