UWAGA!

Tylko ośmiu filantropów?

Na początku listopada Fundacja Elbląg ogłosiła kolejną już edycję konkursu „Filantrop Roku”. Niestety, do dziś do konkursu zgłoszono zaledwie osiem osób i firm.

- Celem konkursu jest promocja prospołecznych, filantropijnych postaw ludzi biznesu i osób prywatnych – wyjaśnia prezes Fundacji Arkadiusz Jachimowicz. - Zapraszamy organizacje pozarządowe oraz instytucje pożytku publicznego do składania wniosków nominacyjnych.
     Tytuł „Filantropa Roku” może otrzymać przedsiębiorca, osoba fizyczna, firma prywatna lub państwowa z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego, która w tym roku w szczególnie zasłużyła się, wspierając (nie tylko finansowo) działania organizacji pozarządowych i instytucji pożytku publicznego z terenu Elbląga i powiatu elbląskiego. Można też nominować firmy i osoby spoza Elbląga i powiatu elbląskiego, jeśli wspierają działalność organizacji pozarządowych i instytucji pożytku publicznego na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego. Do konkursu nie mogą być natomiast nominowane organizacje pozarządowe i instytucje pożytku publicznego.
     Zwycięzcę wyłoni Kapituła Konkursu złożona z dotychczasowych laureatów konkursu, przedstawiciela prezydenta Elbląga oraz przedstawiciela Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
     Organizacja nominująca musi wypełnić wniosek, który jest dostępny w biurze Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 oraz na stronie www.fundacja.elblag.pl. Wypełniony wniosek należy złożyć w biurze Fundacji do 31 grudnia.
     Niestety, do tej pory do biura Fundacji wpłynęło zaledwie osiem wniosków konkursowych.
     Mówi Gabriela Zimirowska:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • niestety, filantropów rzeczywiscie coraz mniej . Walka o przetrwanie firm i osób fizycznych. Ale cóż, trzeba walczyć i pomagać jeszcze słabszym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszczewalczący(2005-12-20)
 • a ile wy buraki byscie chcieli tych filantropow?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kukurydza(2005-12-20)
 • Polska, to jest taki kraj, w którym każdy uważa, że zawsze jest ktoś, kto ma lepiej (w zasadzie ciężko znaleźć kogoś, kto nie uważałby, że ma najgorzej, a jego życie to pasmo samych niesprzyjających okoliczności. jesteśmy neurastenikami z bogatą tradycją), więc patrzy na tego "PanaWięcej" i wytyka paluchem - niech on da. Uwaga ogólna- wiadomo, że filantrop w kulturze zorientowanej na zysk nie musi, lecz dobrze byłoby, gdyby cos jednak z tego miał bez łażenia za tym, jak dziad proszalny- na przykład imię i nazwisko, czy nazwę firmy w takim newsie. To przecież 8 osób/firm, można je wymienić z nazw.
 • Warto i to rozważyć. 13 stycznia 2006 r. w Sądzie Rejonowym w Elblągu rozpoczyna się jednak normalny proces karny przeciwko Robertowi Biedroniowi (sygn. XK 845/05) - prezesowi Kamanii Przeciw Homofobii. Sprawa nie wraca do prokuratury. Tak postanowił 29.11.2005 r. Sąd Okręgowy w Elblągu VI Wydział Karny Odwoławczy (sygn. VI Kz 431/05).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Filantrop(2005-12-20)
 • KOMPLETNIE nie wiecie co komentujecie!!! albo nie kumacie co czytacie, albo skrobiecie cokolwiek, żeby tylko sobie pokomentować. Filantropów nie brakuje. Nawet w Elblągu. Chodzi o to, że jak potrzeba-to się rękę wyciąga, a jak wypadałoby podziękować-to już ciężko! Taki normalny odruch.
 • To bardzo fajnie, że wpadłeś i coś nabazgrałeś. Jednak takie ad personam to poetykaforum gazety wyborczej, ewentualnie tutejszego HP- czy oprócz wrzasku masz coś jeszcze do powiedzenia?
Reklama