UWAGA!

Uczą, jak podejmować decyzje

Od 1 września w elbląskich szkołach ponadpodstawowych realizowany jest program „Poznaję i zmieniam siebie”. Psycholodzy, pedagodzy i terapeuci uczą młodych ludzi, m.in. jak podejmować odpowiedzialne, życiowe decyzje, a także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Program zakończy się w 2007 r.

Od miesiąca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego realizuje w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych program terapeutyczno-edukacyjny „Poznaję i zmieniam siebie”. Jego celem jest przygotowanie młodzieży do podejmowania własnych, odpowiedzialnych decyzji życiowych, radzenia sobie w trudnych sytuacjach w szkole, środowisku, na rynku pracy oraz zwiększenie aktywności młodego pokolenia elblążan. W ramach programu psycholodzy, pedagodzy i terapeuci prowadzą warsztaty rozwijające umiejętności społeczne, interpersonalne uczniów.
     Koszt programu to 371 tys. 300 zł. Większość środków, bo prawie 298 tys. zł, pochodzi z Unii Europejskiej (ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich). Program zakończy się 30 września 2007 r.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama