UWAGA!

Uczniowie uczcili rocznicę niepodległości

 
Elbląg, foto nadesłana
foto nadesłana

W piątek (9 listopada) społeczność Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu uczciła setną rocznicę niepodległości. Był wywiad z Józefem Piłsudskim, musztra żołnierska i przede wszystkim wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Punktualnie o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.Kolejną częścią uroczystości były prezentacje związane z tematyką niepodległościową przygotowane przez wszystkie klasy Zespołu Szkół Gospodarczych. W ich ramach uczniowie zaprezentowali m. in. wywiad z Józefem Piłsudskim, pokaz musztry wojskowej. Było też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych,  oraz recytacja poezji i prezentacja scenek o tematyce patriotycznej. Uroczystość była też okazją do przypomnienia sobie najważniejszych faktów z dziejów Polski, historii godła i hymnu naszego kraju.Na koniec uczniowie zapoznali się z Kodeksem Postaw Patriotycznych.
       Całość dopełniła wystawa pamiątek niepodległościowych, wpisy do pamiątkowej księgi, zdjęcia klasowe oraz konsumpcja przepysznych ciasteczek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Gospodarczych.
      
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama