UWAGA!

Uratowali stado kóz, apelują o pomoc

 Elbląg, Uratowali stado kóz, apelują o pomoc
(fot. Ośrodek Jelonki)

80 zagłodzonych kóz, część w stanie agonalnym, kilkadziesiąt indyków i perliczek. Duchota, gnój, warunki i smród nie do opisania. Kozy niedojone od tygodnia, ze stanami zapalnymi, część nie miała siły stać na nogach – piszą pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, którzy interweniowali w jednym z gospodarstw w okolicach Elbląga. Apelują o pomoc w dożywianiu uratowanych zwierząt.

Pracownicy Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt zostali wezwani w minioną sobotę na interwencję go jednego z gospodarstw w okolicach Elbląga. – Na miejscu zastaliśmy 80 zagłodzonych kóz, cześć w stanie agonalnym, kilkadziesiąt indyków i perliczek. 15 capów zamkniętych w szopie w klatkach na króliki, duchota, gnój,warunki i smród nie do opisania. Kozy niedojone od tygodnia, ,ze stanami zapalnymi, część kotna, część nie miała siły stać na nogach. Zwierzęta zostały zaopatrzone przez nas w jedzenie i wodę, w niedzielę były dokarmiane przez pracowników schroniska z Elbląga –relacjonują w mediach społecznościowych.

Wraz z Urzędem Gminy Elbląg, policją i inspekcją weterynaryjną podjęli decyzję o zabraniu zwierząt. – Właściciela brak, zajmowanie się na odległość takim stadem nie wchodzi w rachubę. W miejscu, w którym przebywały zostać, nie mogły. Ciężka to dla nas decyzja, krytyczna, ale nie mieliśmy wyjścia – piszą.

  Elbląg, Uratowali stado kóz, apelują o pomoc
(fot. Ośrodek Jelonki)

Ośrodek apeluje o pomoc w dokarmianiu stada. - Jeśli ktoś z okolicy Elbląga jest w stanie wesprzeć nas słomą, sianem, paszą, pszenicą, owsem, kukurydzą, warzywami - będziemy bardzo wdzięczni. Jeśli nie znajdziemy dla kóz nowych domów przed zimą, będziemy musieli postawić wiatę (zagrodę/domek), może jakaś firma z okolic mogłaby przekazać materiały budowlane, siatkę ogrodzeniową, deski – apelują. - Wszystkie zwierzęta wymagają diagnostyki lekarskiej, odpchlenia, odrobaczenia, część kóz będzie wymagała podania antybiotyków w związku ze stanami zapalnymi wymion. Przed nami zima, stado już zaczęło przejadać zapasy, które zgromadziliśmy na zimę. Prosimy o pomoc, sytuacja jest bardzo ciężka.

Kontakt z Ośrodkiem Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki znajdziecie tutaj.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Matko jedyna:((((( dlaczegp wiesniaki sa takimi..... dlaczego sa tak złymi ludzmi... Dlaczegp tam nie ma nikogo, napiszcie bo trochę niejasne
 • trawa zarasta miesto a tam kozy gloduja, na dolince postawic wiate ludzie beda dokarmiac jak kaczki
 • Biedne zwierzęta. Po co ludzie je trzymają, dręczą, przecież można dać ogłoszenie że oddam za darmo. Stanowczo za niskie kary są dla takich osobników.
 • Właściciel gospodarstwa do więzienia, a wsparciem Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, powinien natychmiast zająć się minister Śliwka wspólnie z wojewodą Chojeckim i vice wojewodą Sławomirem Sadowskim !!!!!
 • A Sadowski jeszcze żyje?
 • O mój Boże, to straszne. jak można? Brawa dla aktywistów.
 • A może ten co z reklamówką na granicy biegał, jak mu tam, sterczewski czy jakoś tak. Pomógłby mu biedroń z ochojską a może holand jaki film by nakręciła.....
 • Zlicytować majątek tego na koszty leczenia i utrzymania tych biednych niewinnych skrzywdzonych zwierząt!!! Wysoki Sądzie pokaż, że potrafisz!!!
 • Jest środek lata, niech zwrócą się do władz gminy, miasta, starostwa, mało jest terenów zielonych które zarastaja ?
 • Skoro nie stać was na pomoc dla zwierząt to po co się za to bierzecie ? Tak wiem był to dla nich ratunek ale trzeba też patrzeć do przodu a nie teraz płacz ! Rząd na biesiady, tańce i łapówki wydaje sto razy więcej, do nich alarmować a nie biedoty elbląskiej. Jest tam guru co śpi od stanu wojennego, pokażcie mu zwierzęta za nim powie że to wina Tuska !
 • Skoro nie stać was na pomoc dla zwierząt to po co się za to bierzecie ? Tak wiem był to dla nich ratunek ale trzeba też patrzeć do przodu a nie teraz płacz ! Rząd na biesiady, tańce i łapówki wydaje sto razy więcej, do nich alarmować a nie biedoty elbląskiej. Jest tam guru co śpi od stanu wojennego, pokażcie mu zwierzęta za nim powie że to wina Tuska !
 • Wysłać kozy tam gdzie traktowane są z uczuciem i wielką bliskością.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Hanka.(2023-08-08)
Reklama