UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej

 
Elbląg, Uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej
fot. Katarzyna Kraczaj
Reklama

Dziś (7 października) w koszarach dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej.

Po miesiącu intensywnego szkolenia podstawowego nadszedł czas na akt złożenia przysięgi wojskowej na sztandar jednostki, w której żołnierze służby przygotowawczej odbywają szkolenie. Na placu apelowym 2 elbląskiego dywizjonu przeciwlotniczego, który jest w strukturach 15 pułku przeciwlotniczego z Gołdapi żołnierze służby przygotowawczej w obecności licznie przybyłych najbliższych złożyli uroczystą przysięgę wojskową. Na ceremonię zaprzysiężenia żołnierzy przybyli m.in. płk. Wojciech Jakiel – zastępca szefa sztabu 16 Dywizji Zmechanizowanej, sekretarz Elbląga –  Artur Zieliński, dowódca 21 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Elblągu, płk Cezary Balewski, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Elblągu, ppłk Jerzy Wieczorek, przedstawiciele służb mundurowych Elbląga, a także byli dowódcy 13 Pułku Przeciwlotniczego, płk. rez. Andrzej Matuszak oraz płk rez. Sławomir Kołodziejski. Przysięgę przyjął dowódca pułku płk. dypl. Witold Kałamarz. Wyróżnienia złożenia przysięgi na sztandar dostąpili najlepsi żołnierze kompani szkolenia podstawnego: szer. elew. Tomasz Prietz, szer. elew. Krzysztof Parol, szer. elew. Mateusz Górski, szer. elew. Łukasz Galiński. Po złożeniu przysięgi i błogosławieństwu, którego udzielił ks. kpt. Piotr Rokita, nastąpiła ceremonia wyróżnienia najlepszych żołnierzy, którzy w obecności rodziców i najbliższych otrzymali listy gratulacyjne od dowódcy pułku. Rodzice oraz najbliżsi otrzymali podziękowania oraz kwiaty z rąk dowódcy pułku płk. Witolda Kałamarza i zastępcy szefa sztabu 16 DZ płk Wojciecha Jakiela. Ceremonia zakończyła się defiladą pododdziałów żołnierzy służby przygotowawczej i pododdziałów dywizjonu. Wyróżnieni żołnierze wraz z rodzicami oraz bliskimi uczestniczyli w uroczystym obiedzie z dowódcą pułku i kadrą szkolenia podstawowego oraz gośćmi. Teraz przed żołnierzami krótki wypoczynek w domach rodzinnych i od poniedziałku kolejny intensywny okres szkolenia.
      
mjr Łapiński Grzegorz, 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama