UWAGA!

W drodze do Composteli - posłuchaj!

 
Elbląg, W drodze do Composteli - posłuchaj!
(fot. Bogumiła Bruniecka)

Tradycja pieszych pielgrzymek do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii sięga IX wieku. Pielgrzymi wierzą, że w katedrze znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Cel jest jeden, ale prowadzi do niego wiele dróg. Bogumiła Bruniecka ze Sztumu wybrała najstarszą i najtrudniejszą, wiodącą przez Pireneje Camino Primitivo. Jedną z jej inspiracji były książki Davida Lodge'a i Shirley MacLaine.

Bogumiła Bruniecka przeszła Camino Primitivo w 2010 roku.
      
       Bogumiła Bruniecka jest bibliotekarką, od 15 lat pracuje w Bibliotece Elbląskiej - w Bibliotece Muzycznej Gotycka.pl. Jest organizatorką wydarzeń kulturalnych. W czasie swych podróży odwiedziła m.in. Australię, Singapur, Holandię i Irlandię. O pielgrzymce do Composteli opowiadała w miniony czwartek, 11 października, w bibliotecznej filii nr 6 przy ul. Słonecznej, na spotkaniu z cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • .. .słucham Cię nie słysząc, ale słyszę Bogusiu :). Kiedyś z moim Przyjacielem rozmawiałem o czymś, nazywanym gdzie indziej "Żywą książką". Wtedy nasza dywagacja, miała roboczy tytuł "Czytam Ciebie" i chociaż wtedy wymyśliliśmy go spontanicznie zupełnie, to pewno do dziś nie stracił na swojej wartości; ). Może więc, Twoje opowiadania o "Twojej drodze" mogłyby się stać dobrym preludium dla pomysłu mojego Przyjaciela. Wszak każdy człowiek, ma swoje "święte drogi" ważne tylko dla Niego. Ukrywane przed Światem, by potem Światu całemu o nich powiedzieć. .. te, krzyczące w ciszy i te, czekające w zadumie. .. te jak bardzo do innych dróg podobne, a jednak inne zupełnie - inne książki :). Myślę, że wszystkim Nam potrzebne są podobne spotkania z. .. literaturą. Czytajmy Kochani - to ważne jak tlen. Pozdrawiam Was Ciepło z moich jesiennych gór - są piękne jesienią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marusinek(2012-10-18)
 • Tak to godne oderwanie od tabloidalnego świata tumanów medialnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2012-10-18)
 • Święte słowa Miejscowy Aborygenie, święte słowa :). A. .. wracając jeszcze do artykułu - dzięki któremu mogłem swój tekst TU zamieścić - pragnę zauważyć, iż słowo "bibliotekarka" o ile z małej litery pisane, kojarzy się raczej z półką na książki :( niż piastowanym stanowiskiem - Kustosza Biblioteki "Gotycka. pl. ". Ale proszę tym samym, nie brać mojej opinii jako złośliwość, to jedynie moje subiektywne odczucia. Pozdrawiam - za/Miejscowy Aborygen :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Marusinek(2012-10-19)
Reklama