UWAGA!

Wakacje z nauką pierwszej pomocy

 Elbląg, Ćwiczenia z pierwszej pomocy
Ćwiczenia z pierwszej pomocy (fot. Paweł Serocki).

Lato w harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” to nie tylko zajęcia z żeglarstwa. Nowym przedsięwzięciem instruktorów placówki jest Letnia Akademia Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, skierowana do małych elblążan biorących udział w miejskich półkoloniach.

Zajęcia z zakresu pierwszej pomocy prowadzą instruktorzy programu RUR - Sylwia Głowacka i Mariusz Gągalski oraz wolontariusze z Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Vamos”. Sprzęt do ćwiczeń, czyli małe fantomy, udostępniła „Bryzie” Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
     Dzieci uczą się podstawowych umiejętności pomocy przedmedycznej: pozycji bocznej, wzywania pomocy oraz podstaw resustytacji. Przed zajęciami uczestnicy półkolonii oglądają film animowany „Doktor Kręciołek”, który został przygotowany na potrzeby programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
     - Zależy nam, aby dzieciaki podczas zajęć dobrze się bawiły - podkreśla hm. Mariusz Gągalski, komendant „Bryzy” oraz instruktor programu RUR. - Chcemy, aby dzieci już od najmłodszych lat miały w sobie nawyk udzielania pierwszej pomocy, choćby poprzez prawidłowe zawiadomienie pogotowia.
     Warsztaty żeglarskie i z pierwszej pomocy dla uczestników półkolonii odbywają się od początku lipca. Podczas tegorocznych wakacji instruktorzy RUR przeszkolili ponad 400 elblążan ze szkół podstawowych.
KC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama