UWAGA!

Warsztaty z tradycją w Aniołowie

Elbląg, Warsztaty z tradycją w Aniołowie

Warsztaty z tradycją, tym razem w nawiązaniu do uroczystości Wszystkich Świętych odbędą się 26 października w Aniołowie. Dzieci i młodzież będą projektować, szyć, kleić i malować, aby stworzyć stroje świętych postaci.

Od wielu lat obserwujemy zjawisko rozpowszechniania w Polsce Halloween, zwyczaju obchodzonego 31 października, którego symbolem są dynie, duchy i czarownice. Alternatywą dla Halloween jest innowacyjny pomysł - marsz ku czci wszystkich świętych. Na to wydarzenie również można własnoręcznie przygotować barwne kostiumy, atrybuty i dekoracje. Podczas warsztatów dzieci i młodzież wykonają maski, stroje i rekwizyty adekwatne dla wybranej przez siebie postaci świętej. Zajęcia te będą miały charakter multiplastyczny. Na uczestników czeka dużo kreatywnej pracy, podczas której nabędą nowych umiejętności oraz wykorzystają te już posiadane.
       Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci i młodzież z Aniołowa i okolicznych miejscowości.
       Warsztaty plastyczne z okazji 1 listopada odbędą się w piątek, 26 października w świetlicy wiejskiej w Aniołowie, start o godz. 15.
       Działanie realizowane jest w ramach projektu „Warsztaty z tradycją”.
       Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
       Organizatorzy projektu:
       Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu
       Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czyli będą robić coś nawiazujacego do tradycji słowiańskiej? Nie. Halloween i Wszystkich Świętych to bardzo podobne, stare święta, zakorzenione w tradycjach europejskich. Jakieś dziwne "marsze świętych postaci" nie mają nic wspólnego z tradycją i kultura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  !aaaaa(2018-10-24)
 • Że co? Bo nie zrozumiałem tego bełkotu powyżej
 • To po polsku, faktycznie możesz nie rozumieć, ale głowa do góry :).
 • Moda zza oceanu zachęca nas do hucznego obchodzenia święta Halloween wykorzystując w tym celu eksponaty „z cmentarza rodem” - wszystko tak naprawdę służy temu by oswoić się z tematem duchowego wymiaru śmierci przez odebranie jej powagi i uczynienie przedmiotem żartów i zabaw. Jako Polacy wcale nie musimy kopiować wzorców zachodnich, ponieważ mamy swoją piękną kulturę słowiańską, a jako CHRZEŚCIJANIE mamy wiele przykładów w tradycji Kościoła, która proponuje nam przyjrzenie się życiu świętych.
 • Świetny pomysł z tymi warsztatami. Halloween to święto Szatana, to noc „czarnych mszy” i ofiar składanych nie tylko ze zwierząt. Ale komu tam dzisiaj zależy żeby poczytać, zainteresować się. Znam rodziców którym zależy. Trzeba się interesować jak się ma dzieci szanowni rodzice. Okazuje się że często w szkołach bale W. Ś. odbywają się pod przykrywką bali jesieni. Wszystko to z diabelską muzyką techno. O tym też można poczytać jaki wpływ ma ta muzyka na mózg i psychikę. O dziwo nawet w tzw. , ,katolickiej" szkole (wiadomo o jaką chodzi początek na s) też był bal z taką muzyką. .. tragedia. Gratuluję pomysłu bo to naprawdę sięgnięcie, ,głebiej" i wartościowo.
Reklama