UWAGA!

We wtorek markety będą zamknięte

2016-10-27
Aktualizowany 2016-10-29 09:09
 
Elbląg, We wtorek markety będą zamknięte
fot. AD (archiwum portEl)

We wtorek (1 listopada) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to jeden z trzynastu dni w roku, kiedy obowiązuje ustawowy zakaz handlu. Dlatego osoby, które planowały tego dnia zrobić zakupy w centrach handlowych, muszą zaopatrzyć się w potrzebne produkty wcześniej.

Ustawa, zakazująca handlu w dniu 1 listopada i inne święta, weszła w życie 26 października 2007 roku. Ustawa zakazuje pracy osób zatrudnionych na podstawie stosunku pracy we wszelkich placówkach handlowych. Czynne mogą być jedynie apteki i stacje benzynowe, czyli instytucje wyższej użyteczności publicznej, której spod ustawowego zakazu są wyjęte.
       Według interpretacji przepisów przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej handel może być też prowadzony przez właścicieli jednoosobowych firm, osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne oraz zatrudnionych na podstawie umowy agencyjnej. Za nieprzestrzeganie ustawowego zakazu handlu Państwowa Inspekcja Pracy może pracodawcom wymierzyć mandat.
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • I gdzie my biedaki teraz kiełbase na grilla kupimy ? Swoją drogą jak PIH ma wlepiać mandaty skoro wszystkie urzędasy kombinują za każdym razem jak wydłużyć sobie świąteczny weekend.
  • Akiedy w niedziele ? Oj rząd sobie grabi, obiecał i nic nie robi !!
  • A w środę szturm, bo był dzień przerwy i z głodu umieramy. Do tego moher korps ze swoimi lawetami!!!
  • @WON!!! - Odbieracie polakom przyjemności w tak ważnym dniu zabrania rodziny do hipermarketu. Biedne kobiety, rodziny, dzieci będą stać w poniedziałek pół dnia w kolejkach, żeby kupić 10 bochenków chleba, 5 kilo bananów i koniecznie dużo, dużo alkoholu, bo jeden dzień wolny i niewiadomo co komu przyjdzie na myśl by zjeść a by możne i napić się. Już dzisiaj kolejka, bo nocna wyprzedaż w ogrodach. Tragedia, ludzie oszczędzajcie na wakacje a nie kupujecie na jeden dzien wolny zapasy, które potem wyrzucacie !!!!!
Reklama