UWAGA!

Więcej środków dla niepełnosprawnych

Powiększenie o 182 713 zł środków na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w powiecie elbląskim spowodowało zmiany w dotychczasowych zamierzeniach. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła Rada Powiatu.

Powiększono o 82 713 zł kwotę przeznaczoną na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Skorzystają z tego między innymi Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzące zajęcia dla 115 osób z terenu powiatu i miasta Elbląga w Domach Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Władysławowie i Kamienniku Wielkim. Dofinansowano także turnusy rehabilitacyjne dla 179 dorosłych i 113 dzieci.
     Kwotę 100 000 zł przeznaczono na rehabilitację zawodową, z której mogą korzystać między innymi osoby niepełnosprawne podejmując działalność gospodarczą, rolniczą lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. Te środki przydziela starosta do wysokości 15-krotnego przeciętnego wynagrodzenia. Z dodatkowych pieniędzy skorzystają także niepełnosprawni uczestniczący w organizowanych przez Urząd Pracy bezpłatnych szkoleniach zawodowych lub tworzący nowe stanowiska pracy.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama