UWAGA!

Wiedza ratuje życie. Zrób test na HIV

Elbląg, Wiedza ratuje życie. Zrób test na HIV

Światowy Dzień AIDS, który tradycyjnie przypada 1 grudnia, jest okazją do podsumowania działań, które są prowadzone przez cały rok. Tegoroczne obchody mają szczególny charakter, bowiem w tym roku przypada ćwierczwiecze walki z epidemią HIV/AIDS w Polsce.

Według szacunków UNAIDS obecnie z wirusem żyje na świecie ok. 33 miliony osób. W Polsce od 1985 roku do końca czerwca 2010 r. wykryto około 13 tysięcy zakażeń. Kolejne 20 tysięcy osób nie wie o swoim zakażeniu. Zakażenia HIV dotykają przede wszystkim osób młodych, a rozprzestrzeniają się głównie poprzez kontakty seksualne. Mimo coraz większej wiedzy na temat HIV/AIDS, nadal najczęściej brakuje świadomości, że problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego. Wszystkie dane wskazują na pilną potrzebę prowadzenia działań popularyzujących bezpieczniejsze zachowania seksualne, oraz informowanie o konieczności poznania statusu serologicznego – zarówno własnego, jak i partnera.
       Niezbędne jest szerzenie oświaty zdrowotnej wśród ludzi młodych. Wiedza o zakażeniu pozwala na dalszą kontrolę swojego stanu zdrowia oraz zmniejsza ryzyko zakażenia partnera (partnerów).
       Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem: „Wiedza ratuje życie. Zrób test na HIV. Niezależnie od wyniku masz szanse na normalne życie”. Taka treść hasła ma wzmacniać przekaz, jaki niosą ze sobą obchody Światowego Dnia AIDS, a także zwracać uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS.
       Z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, w dniu 1 grudnia (środa) w Gimnazjum Nr 7 przy ul. Lotniczej 12 w Elblągu o godzinie 12 odbędzie się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem: „Wiedza ratuje życie”. Współorganizatorem konkursu jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, który ufundował nagrody dla laureatów. Organizowany konkurs pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze problemy związane z HIV/AIDS. Jego zadaniem jest także popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat HIV/AIDS wśród młodzieży, podniesienie świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki oraz zachęcenie osób podejmujących ryzykowne zachowania do wykonywania testów w kierunku HIV.
      
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SMUTNYSUM(2010-11-30)
 • Testy na HIV powinny byc darmowe, a nie sa. Nic dziwnego ze ok. 20 tys. ludzi nic nie wie o swoim zakazeniu, bo pewnie nie stac ich na zrobienie testu, albo maja to gdzies (narkomani, homoseksualisci, rozni dewianci)
 • SMUTNYSUM, nie zapomnij ubierac gum. ..
 • "ludzi nic nie wie o swoim zakazeniu, bo pewnie nie stac ich na zrobienie testu, albo maja to gdzies (narkomani, homoseksualisci, rozni dewianci)". Z jednym sie pomyliles. Wiekszosc homoseksualistow bada sie regularnie, wiec nie trafiles.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  asdasd(2010-11-30)
 • Ja jestem odporny zrobilem testy dna i wyszło że nie moge sie zarazić :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Szczesliwy(2010-11-30)
 • Szczęśliwy, a gdzie zrobiłeś taki test? W Elblągu wątpię. Co do darmowych badań to oczywiście można je wykonać, ale najbliżej w Gdańsku... Wszystkie punkty w kraju: www.aids.gov.pl
 • hoststyle1 Tak jest homosexualisci sie czesto badaja na wzajem. Mierza sobie poziom Adidasa specjalnym przyrzadem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hoststyle1(2010-12-01)
 • Mam pytanie, gdzie w Elblągu można zrobić bezpłatny test na HIV ??
Reklama