UWAGA!

----

Wielbłąd dla Elbląga!

 Elbląg, Wielbłąd dla Elbląga!
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

W styczniu 2019 roku po raz piąty ulicami Elbląga przejdzie Orszak Trzech Króli, którego hasło brzmi: "Odnowi oblicze ziemi". Od mieszkańców zależy, czy jedną z jego atrakcji będzie wielbłąd.

Orszak Trzech Króli to wydarzenie ogólnopolskie, które zapoczątkowała Warszawa w 2009 roku. Obecnie w bazie fundacji organizującej to wydarzenie, jest ponad 700 miejscowości z Polski i ze świata, w których 6 stycznia 2019 odbędzie się Orszak Trzech Króli.
       - Organizacja Orszaku jest działaniem lokalnym, a więc sami na swoim „podwórku” decydujemy o tym, jak on będzie wyglądał. Fundacja Orszaku nadaje ogólny ton i wspiera centralnie działania, natomiast od nas, tu w Elblągu zależy, jak przeżyjemy święto i na jakim poziomie wpisze się ono w nasz lokalny krajobraz - mówi ksiądz Piotr Bryk, koordynator elbląskiego Orszaku. – Po raz kolejny mamy szansę wygrania wielbłąda, który może uświetnić nasz Orszak. Fundacja Orszaku Trzech Króli zorganizowała konkurs, a my mamy wszelkie możliwości żeby go wygrać. Zachęcam serdecznie Elblążan do wzięcia w nim udziału – dodaje ksiądz Bryk.
       Konkurs trwa od 12 listopada 2018 r. od godz. 12 do 30 listopada do godz. 12. Głosowanie na miejscowości odbywa się na stronie internetowej.
      

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama