UWAGA!

Wydrukuj mapę i poznaj Elbląg

 
Elbląg, Wydrukuj mapę i poznaj Elbląg
fot. Mateusz Bober

Od kilku już lat gry miejskie z powodzeniem promują miasta, ważne wydarzenia czy postacie, zapewniając przy tym porządną porcję wiedzy i zabawy jej uczestnikom. PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza do odkrycia na nowo historii Elbląga w ramach gry „Poznaj Elbląg” włączonej od października do Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację PTTK. Wystarczy wydrukować mapę i wyruszyć na odkrywanie Elbląga. Zapraszamy.

Gra „Poznaj Elbląg” polega na znalezieniu punktów na mapie i wpisaniu we właściwe miejsca odpowiedzi. Na mapie znajdują się miejsca charakterystyczne dla Elbląga, pojawiają się również postacie z nim związane. Co ważne, wszystkie odpowiedzi znajdują się na zewnątrz budynków, więc można się do nich dostać w każdej chwili. Gra została stworzona przez Mateusza Bobera i Wojciecha Żuwalskiego studentów PWSZ, którzy odbywali praktyki zawodowe w naszym Oddziale PTTK. Razem z przewodnikami z Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. Ryszarda Gierzyńskiego PTTK układali pytania, trasę gry, wymyślali zasady, byli również odpowiedzialni za graficzną stronę projektu. Gra miała premierę 20 maja, wówczas dziesięć drużyn reprezentujących elbląskie szkoły i uczelnie zmierzyło się z ciekawostkami Elbląga.
       Od października gra została włączona do systemu Turystyczno Rekreacyjnych Imprez na Orientację PTTK. TRInO to imprezy z mapą i/lub kompasem, których głównym celem jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu poprzez poznawanie w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc. W całej Polsce jest dostępnych prawie 300 tras, dzięki którym w aktywny sposób możemy zwiedzać miasta i poznawać ich historię. Ponadto za zdobywanie tras można zdobyć odznakę TRInO dostępną w siedmiu stopniach.
       Grę „Poznaj Elbląg” można pobrać ze strony TRInO. Dostępna jest także w wersji papierowej w siedzibie PTTK Elbląg przy ul. Krótkiej 5 oraz w instytucjach które wsparły cały projekt czyli w Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim, Muzeum Archeologiczno-Historycznym, Bibliotece Elbląskiej (budynek główny przy ul. św. Ducha) oraz Centrum Sztuki Galeria EL. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!
      
Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama