UWAGA!

Wymiana w Plastyku

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym po raz kolejny bierze udział w projekcie wymiany uczniowskiej Comenius. Od poniedziałku 15 października będziemy gościć uczniów szkół artystycznych z 4 krajów europejskich.

Tym razem spotkamy się pod hasłem Art Connecting Us, czyli Sztuka Łączy. Oprócz gronowskiego Plastyka w projekcie biorą udział uczniowie ze szkół w Turcji - Figen Sakallioglu Anadolu Lisesi, Łotwy - Rigas secondary School of Arts and Crafts, Portugalii -  R.F. Ensino e Formacao Profissional, Włoch - Liceo Artistico State di Venezia.
       Uczniowie z Łotwy, Włoch, Turcji i Portugalii będą poszerzać swoje horyzonty artystyczne i kulturowe wspólnie z naszą młodzieżą poprzez realizowanie różnorodnych projektów artystycznych. W środę będą mogli pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi, biorąc udział w Maratonie Artystycznym, czyli siedmiogodzinnej imprezie, która pozwoli im zaprezentować ich największe umiejętności i pasje związane ze sztuką.
       Kolejne atrakcje, czekające na młodzież, to wycieczki po okolicy. Będziemy zarówno w Malborku, jak i w Gdańsku. Mamy nadzieję, że uda nam się zachwycić naszych gości wspaniałą architekturą tych miast i oczywiście polską kuchnią.
       Wymiana potrwa do 20 października i na pewno będzie dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem. Relacje z życia szkoły w tym niezwykłym tygodniu będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej.
       Kolejne wyjazdy – tym razem do naszych partnerów – to wspaniała przygoda uczniów szkól artystycznych. Poprzez różnorodne działania – projektowanie kartek, ubrań czy logo, konkursy, tworzenie masek weneckich czy malowanie ikon młodzież będzie mogła doskonalić nie tylko język angielski, ale także poszerzyć horyzonty i zapoznać się z różnymi technikami artystycznymi. To także przygoda, kontakt z architekturą i specyfiką danych krajów i szansa na wspaniałe przyjaźnie.
      
Katarzyna Giszczak, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • .. .największe. .. .wspaniałe. .. .. niesamowite. .. .niezwykłe. .. wspaniałe. .. wspaniałe. .. I w końcu będzie super. .. ekstra. .. wporzo. .. ., bo zabraknie zwykłych słów.
Reklama