UWAGA!

Z cmentarza zniknęły świerki

 Elbląg, Takie zdjęcie wysłała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek
Takie zdjęcie wysłała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek

- Dlaczego administrator cmentarza przy ul. Agrykola wyciął drzewa przy jednej z alei? Przecież nie wyglądały na chore- pyta nasza Czytelniczka. - Świerki były obumarłe i zagrażały bezpieczeństwu przechodniów – odpowiada Zarząd Zieleni Miejskiej.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, osiem świerków na cmentarzu Agrykola zostało wyciętych na podstawie decyzji marszałka województwa (po zmianie przepisów to marszałek wydaje takie decyzje).
       - Drzewa były całkowicie obumarłe z uschniętym igliwiem i zagrażały osobom przebywającym na cmentarzu. Decyzją marszałka odstąpiono od nasadzeń zastępczych – informuje Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, która administruje cmentarzem przy ul. Agrykola. - Ponadto informuję, że Zarząd Zieleni Miejskiej sukcesywnie dokonuje przeglądu drzewostanu na cmentarzach komunalnych w Elblągu i w przypadku stwierdzenia, że drzewa stwarzają zagrożenie lub są całkowicie uschnięte, wnioskuje do marszałka o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew.
      
red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński A czy Zarząd Zieleni Miejskiej oprócz wycinki zajmuje się również nasadzeniami nowych drzew w mieście? Na przykład na cmentarzu Dębica, w jego nowej części, straszy plac, częściowo już użytkowany, na którym nie ma nawet jednego drzewka - wszystko wycięto, została pustynia, po której hula wiatr i przesuwa po nim tylko śmieci i zużyte opakowania foliowe. Czy tam naprawdę nie dałoby się posadzić kilka alejek z drzewami, żeby za kilka lat pięknie sobie rosły?
 • obumarły to chyba jest mózg prezesa drzewa były zdrowe jak dzwon zobaczcie to po ściętych pniach jeszcze idzie żywica to bandytyzm
 • jak wycinają zdrowe wieloletnie drzewa to można ja mam przy grobie uschnięte tuje nie mogę ich wyciąć muszę mieć ich pozwolenie co za głupota
 • Tak to u nas jest, jakby nie wycięli, a drzewo padło by na pomniki, to byłoby larum, że nie dbają. .. .masakra jakaś, ,stare drzewa powinny być usunięte. .
 • Hm zrobili ładną kasę na tym drewnie były wysokie i proste jak maszty do żaglowca nie miały uschniętych gałęzi ktoś musiał złożyć dobre zamówienie ciekawe kto im da na to zgodę
 • @[wpojthkr-0tijh- - no tak to starzy ludzie też świerki były piękne
 • to jak stare drzewa to wyrąbać? nawet pomniki przyrody o zagrażają te były zdrowe
 • Żeby było miejsce pod nowe groby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  5
  jaa4569(2019-03-04)
 • Cmentarz to nie park drzewa i krzaki do usunięcia.
 • RobertKoliński Bzdura, drogi anonimie - cmentarz to miejsce m. in. refleksji i zadumy, w której przyroda tylko pomaga. To nie maszynka do robienia pieniędzy i składowisko zwłok, których zarządca chciałby tam upchać jak najwięcej, bo ma z tego wpływ do kasy. Najstarsze i najpiękniejsze cmentarze w Polsce i nie tylko są takimi właśnie dlatego, że ich publiczni zarządcy dbają tam również o przyrodę, a nie wycinają wszystko jak leci pod nowe miejsca na groby. Tak robią tylko barbarzyńcy.
 • A na Mierzei Wiślanej, nie oczekując na ostateczne decyzje ochrony środowiska, wycięto z ponad 25 ha drzewa i to z obszaru chronionego określonego w przepisach międzynarodowych. Jakoś w tej sprawie nikt nie protestuje i nie podnosi larum. A tu wycięta próchnica spowodowała takie oburzenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  15
  Piokk(2019-03-04)
 • W Trójmieście stadiony, tunele, trasy przelotowe, dolotowe, budujących się drapaczy czy nowych hal przy obwodnicy nikt nawet nie liczy, a u nas świerki na cmentarzu, biletomat i mlekomat swojego czasu-to nerw gospodarczy i infrastrukturalny Elbląga. Komuch odejdź.
Reklama