UWAGA!

Z miłości do Elbląga

Pochodzi z podelbląskiego Majewa, a mieszka w Bawarii. Kilkanaście lat temu zakochał się w elblążance (która dziś jest jego żoną), od lat miłością pała również do samego Elbląga. Uhonorowany w zeszłym roku statuetką Kryształowego Serca, nadal okazuje swą wrażliwość i szlachetność.

Erwin Vollerthun, bo o nim mowa, od lat stara się wspierać organizacje i placówki działające na terenie Elbląga, co objawia się m.in. darowiznami przekazywanymi na ich cel. Od kilku lat również Fundacja Elbląg jest jedną z tych, które swą hojnością obdarza Vollerthun.
     Niestety, wyjątkowo w tym roku nie mógł przyjechać do naszego miasta, stąd czek na rzecz Fundacji w jego imieniu wręczyła Krystyna Sucharska, Przewodnicząca Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Elblągu. Darowizna w wysokości 330 euro zasili fundusz o roboczej nazwie „Fundusz współpracy polsko-niemieckiej”. Oficjalne powołanie Funduszu nastąpi we wrześniu.
     Jak co roku, darowizna pochodzi głównie od byłych mieszkańców regionu elbląskiego. Tym razem darczyńcami są: dr Hasso Doering, Silvia i Kurt Zimmermann, Helmut Jepp, Monika Wölk, Gisela Sandrock, Walter Kreuzer, dr Birgit Kennel i dr Otto Kennel, Marita i Günter Mauter, Klaus Laukeninkat.
     Dzięki staraniom tych, którzy mimo dzielących kilometrów sercem bliscy są naszemu miastu, w niedalekiej przyszłości wsparcie (w ramach tworzonego Funduszu) zyskają działania polsko-niemieckie na rzecz dziedzictwa kulturowego Elbląga.
Jola Prokopowicz - Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To 330 euro to blad autora artykulu czy ktos sobie robi z nas jaja???
 • 330 Euro ? 1200 pln od 13 osób z Niemiec ? skąpe szwaby !
 • Chyba trzeba będzie specjalnej eskorty na takie wielkie pieniądze
 • Proponuję odesłać im te wielkie pieniądze i dołożyć jeszcze tysiąc.Może się zawstydzą.A tak jeżeli o ścisłość chodzi - oni urodzili się w mieście Elbing,a nie Elbląg - dla Polaków to nie jest to samo.
 • śmiech na sali, 330 euro:) baaaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bogacz(2007-08-28)
 • A ile wy wszyscy razem daliscie ???? Przeciez to niewazne ile , wazne ze ktos cos dal i do tego z wlasnej kieszeni !!! Nawet gdyby to bylo 1 Euro to nalezy to uszanowac, bo nikt nie musi tego robic. A moze wy dalibyscie po "stowce" na jakis cel w miescie ??? Aaaa , to to nie ,a niby z jakiej racji !!! Typowe - dostac i jeszcze krytykowac !!! WSTYD !!!! WSTYD !!!
 • tak liczy sie gest,grosz do grosza a ..... bo polaczki chcieliby odrazu miliony dostac za friko!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  paranoja(2007-08-29)
Reklama