UWAGA!

Z ziemi polskiej do włoskiej…

 
Elbląg, Z ziemi polskiej do włoskiej…
fot. nadesłana

W dniach 2 -11 listopada po raz szósty uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w rejsie po Morzu Śródziemnym żaglowcem „Pogoria”. Z racji terminu, na jaki przypadł tegoroczny rejs, zamierzamy wpisać się w obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Planujemy, m.in. odwiedzić miejsca związane z powstaniem „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, czyli „Mazurka Dąbrowskiego.

Podróż nie jest wycieczką, ponieważ wszyscy uczestnicy stanowią załogę, odpowiedzialną za bezpieczne dopłynięcie statku do portu. „Życie na statku” kształtuje charakter. Odpowiedzialność, wytrwałość, współdziałanie czy pokora to typowe cechy każdego żeglarza, które warto pielęgnować w młodych ludziach, aby w przyszłości stali się świadomymi obywatelami odpowiedzialnymi za swoją ojczyznę.
       „Pogorią” dowodził będzie pochodzący z Elbląga kapitan Bronisław Tarnacki, niekwstionowana legenda polskiego żeglarstwa, a także absolwent I LO. Rejs jest jednym z elementów wychowania żeglarskiego młodzieży prowadzonym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu. W 2012 roku przy szkole został powołany Uczniowski Klub Sportowy „Horyzont”, który organizuje rejsy, szkolenia i kultywuje tradycje morskie. Młodzież bierze udział w rejsach po Wielkich Jeziorach Mazurskich, Pojezierzu Iławskim i Zalewie Wiślanym, a także poznaje tajniki sztuki żeglarskiej, pływając i zajmując się dwoma szkolnymi jachtami.W tym roku zakupiliśmy z pieniędzy Urzędu Miejskiego, w ramach Budżetu Obywatelskiego – kajaki. Bez wątpienia rejs „Pogorią” będzie niezwykłym przeżyciem i niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczetników. Ahoj przygodo! Wyruszamy…
      
Anna Luiza Górecka, rzecznik ZSO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Piękny jacht, Wspaniałe przeżycia, cudowne wspomnienia. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Majtek(2018-10-31)
 • Dziwię się jednemu mianowicie, że wybitny strateg polityczny nasz senatorek nie zainteresował się formą rekrutacji uczestników na rejs 100 lecia "Darem Młodzieży" dookoła świata. Po przejrzeniu list można dojść do wniosku, że są zaokrętowane całe rodziny? Bo jak wytłumaczyć nazwisko i pięć różnych imion podczas tego samego etapu rejsu? Na FC była stronka ale jak zadałaem pytania od razu ją zablokowali i listę nazwisk usunięto. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Prorok_Igor(2018-10-31)
 • Sprawdzcie sobie ile osób o nazwisku Sobański, Sobańska pracuje w wojsku w woj. pomorskim
 • No ale pracuja I cos robia,zwiekszaja PKB,a tu po znajomosci,a moze zgodnie z przekonaniami politycznymi Garbusiarz cyklista
Reklama