UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności

 
Elbląg, Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności
Fot. Anna Dembińska (arch. portEl.pl)

Zakończyliśmy tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach. Zebraliśmy łącznie 1504 kg produktów spożywczych. Nie jest to dużo w porównaniu z ubiegłymi latami, kiedy pozyskiwaliśmy około 8 ton żywności, ale cieszymy się z tego, co udało się zebrać, pomimo braku wolontariuszy przy koszach - informuje Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu.

Bez wolontariuszy i tak się nie obeszło: mieli za zadanie przygotować kosze, doglądać je kilka razy w ciągu dnia i komunikować nam, czy mamy po co pojechać. Pomogli nam wolontariusze ze stowarzyszeń Regionalne Centrum Wolontariatu, LAZARUS, KARAN, RAZEM, Przyjazny Krąg, Nasza Zawada, Fantazja, Żuławy, z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych nr 1 i 2, Bursy nr 3, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, z parafii pw. Brata Alberta. Wolontariusze to nasza podpora. Gorąco im dziękujemy!

W magazynie były nas tym razem tylko trzy i nie tylko dałyśmy radę, ale wracałyśmy do domu zupełnie niezmęczone – co nas wcale nie cieszyło. Najbardziej efektywna okazała się sobota – przybyło tego dnia około pół tony żywności.

Rezultat zbiórki bardzo poprawiły przedszkola nr 8, 17 i 18, które zorganizowały zbiórkę na terenie placówek. Serdecznie dziękujemy kadrze i rodzicom!

Dziękujemy również Panu Prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu i wszystkim mediom za promocję zbiórki – było to bardzo potrzebne.

Z żalem przyznajemy, że nie będzie można przygotować tyle paczek świątecznych, ile było zazwyczaj – bardzo nam przykro, że nie pomożemy wszystkim, którzy tego oczekiwali. Nie będzie też w tym roku spotkania wigilijnego, jednak we współpracy z MOPS będzie przygotowany świąteczny poczęstunek. O szczegółach poinformujemy przed planowanym wydarzeniem.

Dziękujemy wszystkim elblążanom, którzy mimo wszystkim kłopotów spowodowanych zarazą zechcieli się podzielić z najuboższymi współmieszkańcami.

Można to jeszcze zrobić za pośrednictwem zbiórkowego sklepu internetowego na stronie www.zbiorkazywnosci.pl . Po zaznaczeniu naszego Banku, zostaną nam przekazane ofiarowane pieniądze, za które zakupimy produkty spożywcze.

Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama