UWAGA!

Zapalmy w Elblągu płomień solidarności z Ukrainą!

 Elbląg, Zapalmy w Elblągu płomień solidarności z Ukrainą!

Dołączamy do międzynarodowej akcji organizowanej przez Fundację Inna Przestrzeńi wspólnie zapalimy Płomień Solidarności z Ukrainą. W rocznicę rosyjskiej napaści na naszych sąsiadów przyjdź przed świtem na teren Przystani Grupy Wodnej nad Rzeką Elbląg, aby wyrazić wsparcie dla naszych sąsiadów.

W piątek 24 lutego mija rok od bestialskiej agresji armii Putina na Ukrainę. W tym czasie nasze siostry i bracia z Ukrainy bohatersko i nieustępliwie bronią swojej ojczyzny, wzbudzając podziw demokratycznego świata. Nasze oburzenie wobec brutalnych działań żołnierzy Putina i solidarność z Ukrainkami i Ukraińcami nie gaśnie. Dlatego w piątek (24 lutego) przed świtem o godzinie 4.00 w wielu miejscach w Polsce, a nawet na świecie zapłoną Płomienie Solidarności. Dokładnie o tej godzinie Putin napadł na Ukrainę.

—Elbląg włączył się w działania pomocowe od samego początku, dlatego chcieliśmy zamanifestować nasz wsparcie również tego dnia. Myślę, że wielu z nas ma potrzebę zatrzymania się w tym momencie, zróbmy to wspólnie — zaprasza senator Jerzy Wcisła organizator akcji.

Zbiórka o godz. 4 (rano) na terenie przystani Grupy Wodnej. Ubierzcie się ciepło, zabierzcie termosy z ciepłą herbatą lub kawą.

— Zapraszamy wszystkich, którzy nie przechodzą obojętnie obok toczącej się od roku wojny — zachęca Karolina Śluz, dyrektorka biura Senatora Jerzego Wcisły.

Ognisko zapłonie na znak sygnał — Rzeszowa, pierwszego miasta — ratownika. Do zobaczenia w piątek (24 lutego) o godz. 4 rano! Pokażmy, że wpieramy Ukrainę. Pokażmy, że Elbląg, Polska i świat nie odwracają wzroku od dramatu, który dzieje się za naszą wschodnią granicą.

Karolina Śluz, dyrektor Biura Senatora RP Jerzego Wcisła

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama