UWAGA!

Zasadzą żonkile - symbol cierpiącego człowieka

 Elbląg, Zasadzą żonkile - symbol cierpiącego człowieka
(fot. Paweł Serocki)

We wrześniu, już po raz piąty, zasadzone zostanie w Elblągu żonkilowe „Pole Nadziei”. Wiosną kwiaty zostaną ścięte i sprzedane, a dochód zasili konto elbląskiego hospicjum. W tym roku do akcji sadzenia żonkili przyłączą się uczniowie i przedszkolaki.

Inicjatorem kampanii „Pola Nadziei” była w 1998 r. brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga.
     - Żonkile, sadzone co roku na całym świecie przez hospicja, są międzynarodowym symbolem nadziei - wyjaśnia Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego. - Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, zbieramy fundusze dla hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę. 21 września, przy pomocy wieloletniej wolontariuszki Jerzyki Ciesielskiej, żonkile sadziły szkoły na terenie Tolkmicka i Milejewa. Sadzonki żonkili ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski.
     Natomiast 28 września w Elblągu - przy szkołach i przedszkolu - posadzonych zostanie 5 tys. sadzonek żonkili. Pieniądze na ich zakup pozyskano z budżetu miasta.
     Jak co roku w „Pola Nadziei” włącza się dyrekcja i pracownicy Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej. Właśnie oni zajmą się rozprowadzeniem sadzonek po szkołach oraz pomocą w sadzeniu „pól” w przedszkolu. W tym roku bowiem symboliczne poletka zdecydowali się zasadzić dyrektorzy szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 9 oraz SP 14, 25, 19, 12 i przedszkola nr 13. Będą one przypominały o pięknej idei hospicyjnej, o cierpiącym człowieku.
     
     Relacja Marty Hajkowicz
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama