UWAGA!

Zastępca dowódcy V Korpusu z wizytą w Elblągu

 Elbląg, Zastępca dowódcy V Korpusu z wizytą w Elblągu
Fot. nadesłana

Gen. dyw. Terrence J. McKenrick, zastępca dowódcy V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych, odwiedził Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód.

W piątek, 13 listopada, do Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód przyjechał zastępca dowódcy V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych gen. dyw. Terrence J. McKenrick. Podczas wizyty dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki zapoznał gościa ze strukturą oraz zadaniami dywizji. Obaj oficerowie omawiali również potencjalne obszary współpracy na rzecz zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w Polsce i regionie Morza Bałtyckiego.

- Nasza dywizja ma silne powiązania z armią amerykańską. Grupa bojowa, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO stacjonuje w Bemowie Piskim i od samego początku współpracuje z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, jest obecnie współtworzona i dowodzona przez 2 batalion 2 Pułku Kawalerii z Vilseck w Niemczech. Żołnierze grupy bojowej szkolili się również z żołnierzami amerykańskiej rotacyjnej brygady lotnictwa bojowego tutaj, w Polsce - mówi gen. Motacki - Naszym celem, gdy część V Korpusu będzie stacjonować w Polsce, jest zacieśnienie i pogłębienie relacji z Wysuniętym Dowództwem Dywizyjnym Armii Stanów Zjednoczonych, obecnie tworzonym przez 1 Dywizję Kawalerii z Fort Hood w Teksasie, w celu zwiększenia naszych możliwości szkoleniowych oraz zdolności naszych sił do ​​bezproblemowej współpracy.

V Korpus został reaktywowany 16 października i będzie stacjonował w Poznaniu. Jego podstawowymi zadaniami będzie prowadzenie planowania operacyjnego, dowodzenie amerykańskimi siłami rotacyjnymi w Europie oraz zapewnianie dodatkowego wsparcia sojusznikom i partnerom w regionie.

- Siły amerykańskie na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego pomagają wzmocnić nasze wysiłki w ramach odstraszania - podsumowuje gen. Motacki.

ppłk Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Bardzo ładnie prezentują się Panowie Generałowie, zamieniający się na zdjęciu swoimi klocuszkami lego, bardzo fajnie mają w tym przedszkolu, śliczne zabaweczki, a na leżakowanie to chyba za starzy są Ci wspaniali Panowie z świętującej jednostki.
  • Spójrzcie na brzuszki, od razu widać, gdzie żołnierz, a nie rozpadania kadra zielonych nierobów.
  • PiS to wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej, z NATO i Amerykanie nam podziękują. Pozostanie sojusz Kaczyński, Rydzyk Łukaszenką, Putin. ..
  • przywiózł covida
Reklama