UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zastępca dowódcy V Korpusu z wizytą w Elblągu

 
Elbląg, Zastępca dowódcy V Korpusu z wizytą w Elblągu
Fot. nadesłana

Gen. dyw. Terrence J. McKenrick, zastępca dowódcy V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych, odwiedził Dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód.

W piątek, 13 listopada, do Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny - Wschód przyjechał zastępca dowódcy V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych gen. dyw. Terrence J. McKenrick. Podczas wizyty dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki zapoznał gościa ze strukturą oraz zadaniami dywizji. Obaj oficerowie omawiali również potencjalne obszary współpracy na rzecz zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w Polsce i regionie Morza Bałtyckiego.

- Nasza dywizja ma silne powiązania z armią amerykańską. Grupa bojowa, która w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności NATO stacjonuje w Bemowie Piskim i od samego początku współpracuje z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, jest obecnie współtworzona i dowodzona przez 2 batalion 2 Pułku Kawalerii z Vilseck w Niemczech. Żołnierze grupy bojowej szkolili się również z żołnierzami amerykańskiej rotacyjnej brygady lotnictwa bojowego tutaj, w Polsce - mówi gen. Motacki - Naszym celem, gdy część V Korpusu będzie stacjonować w Polsce, jest zacieśnienie i pogłębienie relacji z Wysuniętym Dowództwem Dywizyjnym Armii Stanów Zjednoczonych, obecnie tworzonym przez 1 Dywizję Kawalerii z Fort Hood w Teksasie, w celu zwiększenia naszych możliwości szkoleniowych oraz zdolności naszych sił do ​​bezproblemowej współpracy.

V Korpus został reaktywowany 16 października i będzie stacjonował w Poznaniu. Jego podstawowymi zadaniami będzie prowadzenie planowania operacyjnego, dowodzenie amerykańskimi siłami rotacyjnymi w Europie oraz zapewnianie dodatkowego wsparcia sojusznikom i partnerom w regionie.

- Siły amerykańskie na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego pomagają wzmocnić nasze wysiłki w ramach odstraszania - podsumowuje gen. Motacki.

ppłk Dariusz Guzenda
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Bardzo ładnie prezentują się Panowie Generałowie, zamieniający się na zdjęciu swoimi klocuszkami lego, bardzo fajnie mają w tym przedszkolu, śliczne zabaweczki, a na leżakowanie to chyba za starzy są Ci wspaniali Panowie z świętującej jednostki.
  • Spójrzcie na brzuszki, od razu widać, gdzie żołnierz, a nie rozpadania kadra zielonych nierobów.
  • PiS to wyprowadzi Polskę z Unii Europejskiej, z NATO i Amerykanie nam podziękują. Pozostanie sojusz Kaczyński, Rydzyk Łukaszenką, Putin. ..
  • przywiózł covida
Reklama