UWAGA!

Zawód - Żołnierz

W dniach 18 – 24 października, po raz drugi w naszym kraju, zorganizowano Ogólnopolski Tydzień Kariery. Do akcji włączają się także Siły Zbrojne RP. W ramach OTK pragniemy przybliżyć młodzieży szkolnej zawód żołnierza, wymagania, określić predyspozycje i przeciwwskazania, drogi i kierunki kształcenia, poszczególne etapy rozwoju.

Organizatorem przedsięwzięcia OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, zaś adresatami i docelowymi uczestnikami są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy i kariery. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do aktualnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, oraz studentów, ale adresowana jest także do osób które zakończyły pewien etap edukacji i planują swoją dalszą karierę zawodową.
       W czasie trwania „tygodnia kariery” w całej Polsce reprezentatywne dla poszczególnych zawodów firmy i instytucje zapoznają wszystkich chętnych z wymaganiami w poszczególnych profesjach, drogami i możliwościami rozwoju.
       Sprawy organizacyjne tego przedsięwzięcia w resorcie Obrony Narodowej przejęły struktury rekonwersji w tym Ośrodki Aktywizacji Zawodowej, a współorganizatorami tego typu przedsięwzięć są Jednostki Wojskowe w tym 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
       W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – w dniu 21 października (czwartek) w godz. 10 – 13 zapraszamy wszystkich chętnych do 16 Batalionu Dowodzenia przy ul. Królewieckiej 169 w Elblągu, gdzie odbędzie się „Dzień Otwarty 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej” pod hasłem „Zawód – Żołnierz”.
       Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Olsztynie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu, Dowództwo 16 PDZ oraz 16 Batalion Dowodzenia w Elblągu.
       W programie przewidziano: pokaz sprzętu wojskowego, informacje przedstawicieli WKU oraz jednostek wojskowych na temat – „Jak zostać żołnierzem zawodowym” w tym wymagania, kierunki rozwoju, predyspozycje, itp, spotkanie z żołnierzami – uczestnikami misji pokojowych i stabilizacyjnych.
       Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama