UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • To ma, że te miasteczka są położone w głównej mierze niedaleko od Olsztyna w przeciwieństwie do Sztumu, w którym nawet kiedyś mieszkałem czy Dzierzgonia. No i ci ludzie jeżdżą tam do tego ,,agromiasteczka'' do pracy, a np z takiego Sztumu do Trójmiasta. Też się zgadzam, że ograbiają całe województwo z różnych funduszy i instytucji, jak to, że zabrali całodobowe krwiodawstwo, w Pasłęku chcieli całkiem zlikwidować punkt i to uważam za skandal absolutny. To samo z dyspozytoraniami i inwestycjami wojewódzkimi. Wkurza mnie to jak np Na Kortowie budują wielkie gmachy, centrum konferencyjne na kilka tys. osób czy bibliotekę na ponad milion woluminów, a tutaj nic prawie nie dają. No ale takie żerowanie na reszcie województwa Olsztynowi na dobre nie wyjdzie. Też nasi posłowie powinni zadbać o proporcjonalny rozdział środków w województwie na tramwaje, bo tu trzeba zmienić ustawę, a nie, że oni dostają ponad miliard, a Elbląg prawie nic. No ale w Olsztynie i tak narzekają na te tramwaje ich budowa to jakaś fanaberia była w sumie Grzymowicza, i zakorkowały ulice tylko. Jak Olsztyn tak dalej będzie ciągnąć pieniądze z mniejszych miast to po prostu się zawali to województwo i wrócimy do pomorskiego. A w sumie to prawda, że do powojennych czasów Olsztyn był małym miasteczkiem o niewielkim znaczniu gosp. Dopiero Gomułka nakazał tam Stomil pobudować No i ART tam umieścili.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    0
    Gienek (2019-01-26)
  • Akurat nie bardzo mnie interesuje jakie są relacje pomiędzy agromiasteczkiem a Barczewem czy Dobrym Miastem,bo mnie to po prostu nie interesuje,ale wiem ilu pacjentów z sąsiednich gmin woj.pomorskiego korzysta z usług medycznych WSZ,przyjeżdża tu do kin,teatru,na zakupy czy do pubów Starego Miasta.Nie wiem czy wiesz,ale przedwojenny Elbląg miał Akademię Pedagogiczną i Wyższą Szkołę Praktycznego Rolnictwa,ta druga miała być reaktywowana w naszym mieście,ale ze względu na ogrom zniszczeń,przeniesiono ją czasowo do miejscowości na wschód.Ta czasowość pozostała,a tramwaje?Cóż,Grzymowicz to stary komuch,który ma swoje "wizje",a pieniądze na tramwaje to są na całe województwo,one miały być lokowane w rozwój elbląskiej infrastruktury ,zodtaliśmy oszukani.Gdyby prezydentem Elbląga był człowiek spoza sitw i układów-nasze miasto na pewno byłoby na wyższej pozycji,a tak jest jak jest.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    Marek elblaski(2019-01-26)
  • Chyba Gierek ten stomil pobudował im.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    alfik45(2019-01-27)
Reklama