UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • A co do starówki Marku to jednak jest ona większa niz w Ornecie i jest tam tez amfiteatr z festiwalem poezji śpiewanej. Robia projekcje kina ,,pod chmurką'' i pelno klubów i restauracji i ludzi sporo. No i też jest brama targowa. Natomiast nie mają tak wspaniałej katedry jak u nas czy Galerii El, chociaz mają swoją i mają filcharmonie i teatr Jaracza. Nie rozumiem czemu właśnie nasi wlodarze są przeciwni reaktywacji nadzalewówki, kiedyś była u nas inicjatywa odbudowy fontanny Neptuna na starówce, też do tego nie doszło, fajnie jakby odbudowano ten piekny Dwór Artusa z rzeźbą św Jerzego, to byłaby super atrakcja. A teraz obok katedry budują jakiś blok z pustaka, zamiast kamienicy. Jest też u nas Święto Chleba, ale nie ma na nim żadnej regionalnej potrawy z okolicy czy jakiegoś tradycyjnego piwa. Władze nie promują regionalnych produktów. A właśnie tutejsi Mennonici robili np dżem z Buraka czy gotowane raki, ryby też miały duże znaczenie i piwo, bo przed wojna było kilka browarów w Elblągu czy też jskieś sery produkty z mleka, bo na Bema byla duża mleczarnia H. Schrottera. Może coś uda się z tymi ślimakami z Krasina, ale wiadomo, mało osób lubi takie rzeczy jeść. Co do Kanału to swojego czasu wieś Jelonki, gdzie jest pochylnia Jelenie została uznana najatrakcyjniejszą wsią turystyczną powiatu elbląskiego, ale nie dba się tam o zabytki. Jeden z domów podcieniowych w tej wsi został rozebrany i przeniesiony do jakiegoś skansenu wiele km dalej, a o pozostale domy nie dba konserwator.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Gienek(2019-01-26)
  • To prawda,widziałem w Jelonkach drewniany dom podcieniowy z...plastikowymi oknami,a jeżdżę dużo rowerem,byłem też w agromiasteczku-ono nie zachwyca,a ta staróweczka to małe zaszczane badziewie,która mi uzmysławia że jestem w ...10 tys. mieścince,a knajpki to w większości speluny.Miejscowość ta nosi niesłuszne miano stolicy Warmii i Mazur,bo siedzibą XBW był Lidzbark Warmiński,a Mazur-Ełk.Będąc w Gołdapi to miejscowi twierdzą,że olsztyn leży gdzieś daleko,jakieś 170 km i tak naprawdę nic ich z tym miastem nie łączy,ba nigdy ram nie byli i nie wybierają się,ciążą do Suwałk.Reasumując-to bardzo słaby ośrodek szczebla wojewódzkiego i przez swoją głupotę i beton w urzędach-województwo może ulec likwidacji,chyba bez żalu ze strony elblążan.Z tego co wiem,to pisowcy ciś szykują,jakąś totalną reformę województw,bo ten podział to wielki bubel.To by było na tyle.The end.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Marek elblaski(2019-01-26)
Reklama