UWAGA!

Zgłoś swojego wolontariusza!

Elbląg, Zgłoś swojego wolontariusza!

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zaprasza instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe, szkoły i grupy nieformalne do udziału w kolejnej edycji konkursu „Barwy Wolontariatu 2009”i nominowania swoich najlepszych wolontariuszy.

Wnioski z kandydaturami wolontariuszy z województwa warmińsko-mazurskiego powinny być przesłane – pocztą lub drogą elektroniczną – do 30 listopada na adres Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Rozstrzygnięcie elbląskiego etapu konkursu nastąpi 9 grudnia w Światowidzie podczas konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.
       Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, ul. Stefczyka 7-8, 82-300 Elbląg, tel. 55 235 18 85, elblag@wolontariat.org.pl. Wnioski do pobrania na stronie: www.wolontariat.org.pl.
       Informacji udzielają Anna Garbarska-Werner i Gabriela Zimirowska.
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tak popularny ostatnio wolontariat to troche pomylenie pojęć. To nie jest zajecie dla absolwentow szkol średnich, czy wyzszych, oraz osob bezrobotnych, szukajacych pracy. To zajecia dla ucZniow, studentow i osob zabezpieczonych materialnie, ,na emeryturze i rencie. To niemoralne, gdy propozycje wolontariatu sklada sie osobom bezrobotnym poszukujacym pracy. Tzw. organizacje pozarzadowe powinny być czesciej kontolowane i rozliczane, bo odnosi sie wrazenie, ze to zbyt latwy chleb, dla tych, ktorzy czerpia z tego tytulu narmalne zyski, jak ze zwyklej pracy
 • żadna organizacja nie czerpie zysków materialnych z pracy wolontariuszy, wydaje mi się, że jesteś źle poinformowany:( wolontariat jest dobrowolny, więc zawsze możesz powiedzieć: nie, dziękuję, to nie dla mnie wolontariat to zwykłe pomaganie drugiemu człowiekowi, dowód na to, że nie wszyscy są obojętni. pozdrowienia dla wszystkich byłych i obecnych wolontariuszy:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  garbania(2009-10-28)
 • mamy kolejny przykład, że każda inicjatywa społeczna w naszym miescie spotyka się z nieuzasadnioną krytyką, wynikajaca głównie z niewiedzy i braku chęci poznania specyfiki pracy środowiska pozarządowego. Organizacje pozarządowe w mysl ustawy o działalnosci pożytku publicznego i wolontariacie prowadza działalnośc nieodpłatna i odpłatna pozytku publicznego, a takze moga prowadzić działalnośc gospodarczą. Każdy wygenerowany ewentualnie zysk nalezy przeznaczyć na działalność statutowa. Laikom wydawać by się mogło, że społecznicy zarabiają olbrzymie pieniądze, a prawda jest taka, że wiekszośc pracowników ngo-sów pracuje niemal za darmo. Poza tym pisząc, że ktokolwiek czerpie zyski z wolontariatu ktos wykazuje się dużą nieznajomościa zagadnienia. Przed krytycznym komentarzem radze sie dokształcić. Wolontariuszom z RCW dziękujemy za pracę, chęci i ogromne zaangazowanie w rozwój wolontariatu juz od lat na elblaskim - i nie tylko rynku. Życzymy równiez duzo sukcesów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Orinoko(2009-11-09)
 • a co na to urząd skarbowy??? przecież to jest świadczenie pracy na korzyść drugiego człowieka!! a zus???pamiętacie jak za wyprowadzanie psa chciano naliczyć zus nie wiem czy nie vat!!!!! aż strach zostać wolontariuszem, ale większość tak właśnie myśli. w polsce prawo czasami działa wstecz i nie wiadomo czy czegoś tam później nie naliczą. mam mieszane uczucia. wiadomo że każdy z nas, a przynajmniej w większość bedzie zdana na drugiego człowieka. przy takim bezrobociu w woj. warm-mazurskim powinno się stworzyć miejsca pracy chociażby za minimum państwowe w takim zawodzie jak opiekun osób starszych!!!!! nie oszukujmy się jesteśmy już starzejącym się społeczeństwem. to jest kwestia 10 lat. domy opieki bedą największą inwestycją w tym kraju, ale czy znajdą się ludzie którzy się tego podejmą????? zobaczcie na zachodzie ile jest propozycji pracy w tym zawodzie!!!jak nam się rynek wyczyści to kto się nami bedzie opiekował ???pani--eutanazja?????
Reklama