UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teraz ja - ZKM, kładki i zawodzianie

 
Elbląg, ZKM, kładki i zawodzianie

Po raz kolejny poruszam temat dotyczący przebudowy kładek na rzece Elbląg i związanej z tym „zastępczej” komunikacji. Jak dowiedzieliśmy się dwa tygodnie temu, żadna z kładek, niestety, nie zostanie ukończona w tym roku choć Pan Wiceprezydent w sierpniu zapewniał, że most powstanie w grudniu.

*
       Pojawiła się informacja, że termin oddania kładki to początek wiosny. Patrząc na wcześniejsze terminy oddania, ta data też jest mało prawdopodobna, gdyż plac budowy, jak wyglądał w sierpniu, tak wygląda teraz.
       Chodzi mi głównie o to, żeby zmienić rozkład jazdy linii Z. Ułożony jest on zupełnie bezmyślnie, gdyż koliduje z kursami linii 14. Różnice to 2-3 minuty. Po tym czasie brak jakiegokolwiek autobusu przez 40 min. Czy to jest normalne? Raz już poruszałem ten temat w artykule „Zastępcza nie znaczy prowizoryczna”. Jak widać, ZKM i ratusz nic sobie z tego nie zrobili.
       Oczywiście, daliście nam autobus, na odczepnego. Tylko niech droga z Zawodzia na Plac Słowiański trwa 10 min., jak wtedy, kiedy były kładki. Bo teraz przejście z Zawodzia na Plac Słowiański zajmuje ponad 20 min., a przejazd autobusem nieraz o wiele dłużej, gdyż trzeba czekać na przystanku ok 40 min.
       Stan techniczny autobusów linii Z również pozostawia wiele do życzenia. Ostatnio miałem sytuację, że musieliśmy pchać autobus, żeby odpalił, gdyż rozrusznik odmówił posłuszeństwa.
       Proszę, niech ten artykuł zwróci uwagę kogoś z ZKM bądź z Rady Miasta, bo stanie i marznięcie w zimę na przystankach, czekając na autobus przez 40 min., nie jest przyjemne.
      
       * Sprostowanie
       To była nieprawdziwa informacja. Firma Warbud nie jest autorem dokumentacji. Zgodnie z kontraktem właścicielem dokumentacji projektowej jest inwestor, czyli Gmina Miasto Elbląg. Autorem projektu jest Biuro Projektów Inżynierskich „Redan”. Firma Warbud jest generalnym wykonawcą realizującym roboty zgodnie z otrzymanym projektem.
       Józef Pieczulski, kierownik projektu

      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 2
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.8 4 28

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Trzeba ich zasypac mailali i moze cos pojdzie do przodu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  number1(2011-12-09)
 • Normalnie. .. To jest standard świadczonych usług przez komunikację miejską iż gdy jadą autobusy bądź tramwaje to pasażer zawsze ma do wyboru przynajmniej 2,a przez następne (zależności od przystanku i linii) od 15 do 40 minut. Ponadto w standardzie komunikacja jest brudna i śmierdząca. Teraz jeszcze wycofają bilety papierowe, żeby każdy z tej dziury wyrobił sobie kartę miejską za 10 zł. .. Zysk niesamowity!! Dlaczego w tym mieście wszystko jest takie permanentnie głupie??
 • Jakie głupie? Przecież to wielki sukces zarządu, wepchali ludziom zbędną technologie za grube miliony tylko dlatego że była taka możliwość. Nad ewentualnymi konsekwencjami i problemami zastanowią się po fakcie o ile najdzie kogoś pomysł analizy po wdrożeniu systemu, przecież przed było by marnotrawieniem pieniędzy.
 • i znowu ZKM czarna owca Elbląga. Spalić, zaorać, zakopać !!!
 • co do kursów autobusu linii Z mam ogromne zastrzeżenia żeby się stąd wydostać trzeba wszystko robić na czas niestety w dodatku na linii Z jezdzi bardzo niemiły starszy siwawy kierowca który kilkakrotnie potrafił ludziom zamknąć drzwi mimo iż widział że ktoś dobiega do autobusu paranoja co za chamstwo - zmienić rozkład i kierowcę
 • A co z dziećmi dojeżdżającymi do szkoły. czy o nich ktoś pomyślał? Zbliża się zima i mają stać po30 minut w oczekiwaniu na autobus, albo w perspektywie marsz dookoła. Zenujące jest brak reakcji ze strony władz miasta na taką sytuację. Po to Was wybieraliśmy, żebyście się teraz na nas wypieli. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zakanalak od urodzenia(2011-12-09)
 • proponuję wstawić tu zdjęcie sypiącego się Jelcza, który jeździ na linii Z. Bo takiego Autosana widziałem tylko 2 razy.
 • A kto wam każe mieszkać za na Zawodziu ???
 • UM długo myślałeś nad swoim wpisem deklu
 • UM leczy kompleksy z powodu mieszkania poza elblągiem i braku jakiejkolwiek komunikacji
 • Jeżdżę codziennie do pracy na Zawodzie (na szczęście samochodem). Widzę ludzi, którzy czekają na przystanku, pewnie dosyć długo, bo jest to już przewążnie duża grupa. To jest skandal po prostu, odcięcie mieszkańców od miasta i zostawienie samym sobie. Niedługo spadnie śnieg, przyjdzie prawdziwy mróz, a ci biedni ludzie będą stali i czekali aż zastępczy autobus podstawiany raz na pół godziny raczy ich zabrać z tego "getta".
 • Czekanie na prowizorycznym przystanku gdzie brak wiaty, na mrozie, śniegu i deszczu nie napawa optymizmem. Czekam kiedy kanał zamarznie i kiedy któreś z dzieci wpadnie na pomysł aby przejść po lodzie na drugą stronę. I o wypadek nietrudno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bienias(2011-12-09)
Reklama