UWAGA!

Zmarł ks. Mieczysław Tylutki

Elbląg, Zmarł ks. Mieczysław Tylutki

Dziś (5 listopada) w wieku 51 lat zmarł proboszcz parafii św. Brata Alberta, ks. Mieczysław Tylutki. W elbląskiej parafii przepracował dziesięć lat. Od roku zmagał się z ciężką chorobą, której niestety nie udało się pokonać. 

Ksiądz Mieczysław Tylutki był kapłanem 26 lat. Zawsze był oddany młodzieży. Rozpoczął działalność Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Był oddanym budowniczym kościoła. Sam nadzorował jego budowę i brał czynny udział w pracach budowlanych, przewożąc taczką cegły. Zaowocowało to przeniesieniem się kilka lat temu parafii z drewnianego kościoła do nowej świątyni. Był zaangażowany w duszpasterstwo rodzin, prowadził nauki przedmałżeńskie, przygotowywał dzieci do pierwszej komunii świętej i rocznicy. Niestrudzenie posługiwał także chorym jako kapelan w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, choć ostatnio sam wymagał intensywnej opieki medycznej.
      
       Ostatnie pożegnanie księdza proboszcza odbędzie się w czwartek (8 listopada). Wystawienie trumny w kościele św. Brata Alberta od godz. 9. Msza święta o godz. 12. Pochówek na cmentarzu Agrykola.
      

      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama