UWAGA!

„Zobacz - Usłysz - Powiedz”

Elbląg, Strona internetowa kampanii.
Strona internetowa kampanii.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu włączył się w ogólnopolską akcję „Zobacz - Usłysz - Powiedz”, zainicjowaną przez warszawską Fundację „Dzieci Niczyje”. Fundacja od lat koncentruje swoją działalność na problematyce dzieci krzywdzonych - bitych, maltretowanych, doświadczających przemocy fizycznej i psychicznej.

- Jak wielka jest skala problemu, wiedzą pracownicy MOPS w Elblągu. Wiemy o tym również my wszyscy - niemal codziennie media podają kolejną dramatyczną informację o dzieciach, którym rodzice, opiekunowie, zgotowali dramatyczny los - mówi Ewa Jędrzejewska z MOPS. - Akcja „Zobacz - Usłysz - Powiedz” jest działaniem informacyjnym, uwrażliwiającym społeczeństwo na fakt istnienia problemu przemocy wobec dzieci. Być może znamy rodziny, w których dziecko jest bite. Być może wiemy o przypadkach krzywdzenia dzieci w naszym najbliższym otoczeniu. Takim dzieciom możemy pomóc tylko my - dorośli. One nie potrafią jeszcze bronić się same - często nie wiedzą nawet, że rodzice nie mają prawa stosować wobec nich przemocy.
     
     Zobacz - sprawdź, czy nie znasz dziecka, które doświadcza przemocy w domu.
     Usłysz - rozpoznaj problem tam, gdzie on rzeczywiście ma miejsce.
     Powiedz - zawiadom odpowiednie służby, instytucje. Nie pozostań obojętny wobec przemocy wobec dziecka.
     
     Jeśli wiesz, że dziecko jest bite, zadzwoń 022 826 80 72 lub napisz bitedziecko@fdn.pl.
     Więcej informacji - www.fdn.pl.
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Taka kampania informacyjna ma oczywiście sens, ale potrzebne są o wiele głębsze kompleksowe rozwiązania, aby dzieci nie były krzywdzone - w przeróżny sposób. Ręce i nogi opadają na tę akcyjność. MOPS-y powinny mieć w zadaniach autentyczną, czynną - codzienną - pomoc rodzinie, aż do pozytywnego skutku, i zatrudniać do ich realizacji przygotowanych fachowo pracowników. Eh, nie chce mi się tu w tej chcwili rozwodzić, bo czuję, że "muszę" na ten temat więcej napisać.
 • Napisz, Szebo,bo to ważny temat.Jeśli chodzi o opsy-codziennie udzielają pomocy -konkretnej pomocy-takim osobom. I zatrudniają specjalistów. Jeśli chcesz się przekonać-sprawdź po prostu. Tylko nie wiem,czy nie przerazi Cię skala problemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zając(2007-02-22)
 • A ja chciałabym żeby wypowiedział sięTu jakiś Policjant.... Uważam że nie traktują poważnie zgłoszeń dotyczących krzywdzenia dzieci...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sąsiadka(2007-02-24)
Reklama