UWAGA!

Zostań bohaterem Szlachetnej Paczki

 
Elbląg, Co roku Szlachetna Paczka pomaga tysiącom rodzin
Co roku Szlachetna Paczka pomaga tysiącom rodzin (fot. Michał Skroboszewski, portEl.pl)

„Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy – mówią organizatorzy „Szlachetnej Paczki”. Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji niedawno ruszyła, w regionie elbląskim na pomoc czeka jeszcze kilkanaście rodzin.

„Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany” - piszą wolontariusze „Szlachetnej Paczki” na stronie internetowej ogólnopolskiej akcji, która odbywa się od 2001 roku.
       Tegoroczna edycja niedawno ruszyła, na liście potrzebujących w regionie elbląskim jest jeszcze kilkanaście rodzin, które czekają na przedświąteczną pomoc. To one z pomocą wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” sporządziły listę najbardziej potrzebnych rzeczy. Każda rodzina jest inna, ma inne problemy i potrzeby, dlatego nie ma dwóch takich samych list.
       Darczyńcą może być każdy wedle swoich możliwości. Niektóre paczki ograniczają się do żywności i chemii gospodarczej, a czasami niezbędne są także ubrania i sprzęty AGD. Darczyńcą nie musi być jedna osoba, może być nią grupa znajomych, rodzina, koledzy z pracy. Przygotowanie paczki to jest niesamowita okazja, aby spędzić wspólnie czas, zintegrować się, pomagając wspólnie ubogiej rodzinie. Ten prezent sprawia, że mogą poczuć się wyjątkowo i wartościowo, dając im impuls do dalszych zmian w ich życiu.
       Jak wybrać rodzinę, której chce się pomóc? Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki jest lista osób, którzy nadal potrzebują pomocy. Co ważne, są to osoby, które zostały zweryfikowane przez wolontariuszy akcji. Na stronie jest też lista przedmiotów, z których osoby obdarowane ucieszą się najbardziej. Potem wystarczy zaznaczyć na stronie, komu pomagamy i... można zacząć kompletować paczki.
       W Elblągu na pomoc czekają jeszcze dwie rodziny, w Pasłęku kolejne cztery, w Tolkmicku dwie. Redakcja Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl od kilku lat też przygotowuje swoje paczki, w tym roku pomagamy 88-letniej pani Czesławie z gminyTolkmicko.
       Finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki odbędzie się w dniach 8-9 grudnia. Wtedy do magazynów Szlachetnej Paczki trafią prezenty dla potrzebujących rodzin.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To smutne, że są osoby zapomniane przez Państwo a nieudolni inaczej są utrzymywania za np 500+. Brawo dla organizatorów i wolontariuszy !!!
 • Organizacja związana z klechami , nie dam nawet grosza . Wolę pomóc ale sam bez pośredników którzy z każdej złotówki około 80 groszy przygarną dla siebie.
 • Ja poczekam na WOŚP, im dużo bardziej ufam i co roku daję na Orkiestrę
 • Przeciez jest pis i bieda się już skończyła. Wiec po co ta akcja jeszcze.
 • Pomoc nie będzie potrzebna gdy z Polski zniknie kler , tak jak w starym polskim powiedzeniu ,, Pogoń ze wsi księdza zniknie i nędza" . Gdy zniknie kler który drenuje polski budżet żyjąc ponad stan jak królowie w średniowieczu , gdy znikną wszystkie zwolnienia kleru np z podatków i zaczną być traktowani na równi z innymi obywatelami . Kiedy zwrócą przywłaszczone podstępem ziemię i budynki wtedy starczy pieniążków np. na opiekę socjalna dla ludzi najuboższych którzy pracowali a powinęła im się noga i np. zachorowali i teraz muszą żyć w biedzie bo nie mogą podjąć żadnej pracy że względu na stan zdrowia. Nie myślę tu o patologii .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  Jamaleg(2018-11-27)
 • sorry nie dokońca ogarniam ta szlachetną paczkę. Myślę, że gro ludzi jest po prostu niezaradna i pojedyncza pomoc nic im nie da. Przykładowo jak prezent dzieci chcę grę na PSP IV gdzie sama konsola kosztowała rodzine tysiąc złotych a teraz nie maja nawet kołdry. .. albo rodziny wielodzietne całe życie na zasiłkach to jak jednorazowa pomoc ma coś zmienić. Że już nie wspomnę o rodzinach gdzie jest matka, ojciec i dwójka "dzieci" po 30 tce i żadne nie pracuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  lilulove(2018-11-27)
 • Pomoc? Samotny rodzic, harówka za najniższą krajową, uciułane na własne mieszkanie, bez żadnych dotacji skądkolwiek. I wstyd żebrać o rodzinne 50zł. Pomagam sąsiadce, gdzie: matka z ojcem pracują na czarno(ok 4.000), 500+ na każde dziecko, mieszkanie od miasta (dopłata do: +czynszu, +leki. +opału, +prądu z MOPSu), dodatki z opieki na wszystko( paczki świąteczne, żywność z banku żywności, którymi handlują, ubrania, stypendia szkolne bez względu na wyniki w nauce, darmowe obiady szkolne)! Klasa sponsoruje wycieczkę koleżance, bo rodziny na to nie stać yhym. .. Łapy wyciągają po wszystko, bo tego nauczyło ich współczujące, porządne Społeczeństwo. A teraz marzy im się nowa pralka, lodówka, i grom wie co jeszcze- bo przecież oni biedni, skoro żyją dzięki MOPS i im się to przecież znowu należy. Ech. .. :( Rozejrzyjcie się wokół i pomagajcie naprawdę potrzebującym. ..
 • Jamaleg-czy znasz osobiście księdza, który podstęprm zagarnął ziemię lub budynki? Jeśli tak, to dlaczego tego faktu nie zgłosisz prokuratorowi?Księża mają tyle wspólnego z biedą co TY z obiektywną prawdą. Główną przyczyną biedy w naszym kraju są niskie zarobki, krótki okres aktywności zawodowej (stąd niskie emerytury), niegospodarność, lenistwo i nadużywanie używek i brak troski o najbliższych.
 • To zgłoś nierobów
 • To podziekuj.pisowi za obnizenie wieku emerytalnego - a kler to najwieksza mafia na swiecie - czemu jaki jedyni maja celibat co ??? Zeby dziedziczenia nie bylo - walic ich podatkami nawet z tacy - ja tradycyjnie kleche po koledzie gonie znowu
 • @b. - Wtrace. .. nie znam pojedynczego ale korporacje biznesowe zwane powszechnie klerem. Przyklad z naszej ziemi na wschod od zjazdu na Raczki elblaskie w stone Jeglownika-te wszystkie ziemie sa wykupone od kilkudziesieciu juz lat przez kurie.
 • zostan bohaterem haha
Reklama