UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań ptasim kibicem

 
Elbląg, Migrujące ptaki będzie można obserwować i "upolować" obiektywem już w najbliższy weekend
Migrujące ptaki będzie można obserwować i "upolować" obiektywem już w najbliższy weekend (fot. nadesłana)

Leśnicy i ornitolodzy zapraszają w najbliższy weekend (5-6 października) do wspólnego kibicowania najwytrwalszym długodystansowcom na świecie – migrującym ptakom. Punkt obserwacyjny zorganizowany zostanie w pobliżu Krynicy Morskiej. Na łowy (bezkrwawe, rzecz jasna) należy uzbroić się w lornetkę i aparat fotograficzny. Będzie też okazja, by z fachowcami porozmawiać o ptasich zwyczajach.

Europejskie Dni Ptaków to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.
       Ptasi Piknik zorganizowany zostanie także na Mierzei Wiślanej. Już dziś leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg i ornitolodzy ze Stowarzyszenia Obserwatorów Ptaków Wędrownych Drapolicz zapraszają do Krynicy Morskiej.
       - Ornitolodzy liczą ptaki już od 15 sierpnia, bo wtedy najbardziej intensywnie rozpoczynają się przeloty, ale jest to zajęcie dla każdego, kto po prostu kocha przyrodę i chce ją poznawać – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - Trzeba zaopatrzyć się w przewodnik, lornetkę i najlepiej oddać się pod opieką profesjonalnego ornitologa.
       Jakie ptaki w tym rejonie można podziwiać?
       - Nad Zalewem Wiślanym widziana była papuga, ale to przypadek jednostkowy – śmieje się leśnik. - Normalnie można obserwować najróżniejsze ptaki - rzadkie i pospolite. W ubiegłym roku podczas Ptasiego Pikniku zaobserwowaliśmy 116 gatunków. Łączna ilość ptaków, które przed dwa dni przeleciały nad Mierzeją i zostały policzone przez ornitologów, to 59 tysięcy. Wygląda to bardzo widowiskowo – przekonuje Jan Piotrowski. - Niesamowite ilości przelatujących ptaków przypominają strumień rzeki.
       Jakie atrakcje zaplanowano dla chętnych, którzy w najbliższy weekend wybiorą się na Mierzeję Wiślaną?
       - Oczywiście obserwowanie i liczenie ptaków, ale będzie też punkt edukacji przyrodniczo- leśnej, punkt obrączkarski, będą też konkursy – zapowiada Jan Piotrowski. - W namiocie WWF będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o morświnach i fokach, zaś Park Krajobrazowy Mierzi Wiślanej zaprasza na warsztaty z fotografii przyrodniczej i ognisko.
       Ptasi Piknik odbędzie się w Krynicy Morskiej, a dokładnie 5 km za Krynicą w kierunku miejscowości Piaski (przy dawnej Leśniczówce w Krynicy Morskiej). Ornitolodzy i leśnicy zapraszają w godz. od 8 do 16.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama