UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań wolontariuszem w akcji „Szlachetna paczka”

Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja społeczna organizowana od kilku lat przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej celem jest przekazanie wigilijnej pomocy dla najuboższych rodzin z całej Polski. W ciągu 7 poprzednich lat pomoc o łącznej wartości 3 055 500 zł dostało w niej 35,5 tys. osób. Taki sukces można powtórzyć tylko przy zaangażowaniu wolontariuszy.

W Polsce ok. 4,5 mln osób żyje na skraju ubóstwa, co czwarte polskie dziecko wychowuje się w biedzie. Przy tej skali problemu pomoc musi być skuteczna i celowa. Co roku przed Bożym Narodzeniem wolontariusze „Szlachetnej paczki” zbierają szczegółowe informacje o potrzebach ubogich osób ze swego środowiska. Dane te umieszczane są później w anonimowej, internetowej bazie dostępnej na stronie www.wiosna.org.pl. W oparciu o nią Stowarzyszenie Wiosna szuka osób, które chciałyby odpowiedzieć na konkretne potrzeby, robiąc dla kogoś paczkę na święta. Gotowe paczki dostarczane są do lokalnych magazynów, skąd wolontariusze rozwożą je do potrzebujących. W ubiegłym roku w naszym mieście magazyny takie znajdowały się w Jednostce Wojskowej przy ul. Mazurskiej 2 oraz w Warmińsko-Mazurskim Centrum Pomocy Dzieciom przy ul. Hetmańskiej 31.
       Jeśli chcemy, aby pomoc do najuboższych z naszych okolic dotarła na czas, musimy zaangażować się już teraz.
      
       Profil Szlachetnego Wolontariusza
      
W ubiegłym roku w wigilijnej akcji udział wzięła rekordowa liczba 2270 wolontariuszy. Przekazali pomoc o łącznej wartości 3,4 mln złotych od 53 tysięcy darczyńców dla 4826 rodzin. W tym roku może być lepiej.
       Stowarzyszenie Wiosna poszukuje osób: otwartych na pracę w zespole; dyspozycyjnych czasowo w wymiarze około 10 godzin tygodniowo, zwłaszcza w październiku; dobrze radzących sobie w trudnych sytuacjach i umiejących organizować swoją pracę; odpowiedzialnych i rzetelnych; łatwo nawiązujących kontakty; otwartych na zmiany i dojrzałych emocjonalnie.
      
       Potrzebne są osoby, które:
      
– pozyskają adresy 1-3 rodzin w potrzebie, we współpracy z liderem swojego zespołu,
       – odwiedzą wybraną rodziną i przeprowadzą ankietę, żeby mieć autentyczne informacje o jej potrzebach,
       – wykonają opisy rodzin i umieszczą je w bazie danych,
       – będą utrzymywać kontakt z darczyńcą – telefon lub mail po wybraniu przez niego rodziny, telefon lub mail przed dostarczeniem paczki przez darczyńcę, ankieta po dostarczeniu paczki do rodziny,
       – przyjmą darczyńców w magazynie i rozdystrybuują paczki do rodzin potrzebujących,
       – po przekazaniu paczki rodzinie wypełnią ankietę zwrotną, zapiszą ją w bazie i wyślą do darczyńców;
       – będą pełni zapału i pozytywnej energii!
       Jeśli chciałbyś zostać wolontariuszem, wybierz swój region na mapce umieszczonej na stronie www.szlachetnapaczka.pl, po czym wypełnij formularz zgłoszeniowy.
      
       I Ty możesz zrobić prezent
      
Razem z kolegami ze swojej klasy zrób prezent dla potrzebującej rodziny. Jak zrobić paczkę, krok po kroku, dowiesz się w zakładce dla szkół na stronie www.szlachetnapaczka.pl.
       Dlaczego warto?
       „Szlachetna Paczka” w szkole to:
       – świetny scenariusz praktycznej lekcji na temat społeczeństwa obywatelskiego,
       – okazja do zaangażowania w akcję całego środowiska: kadry nauczycielskiej, uczniów i ich rodzin,
       – wzmocnienie wizerunku szkoły jako miejsca otwartego na nowatorskie inicjatywy społeczne oraz aktywnie działającego na rzecz lokalnej społeczności,
       – pomysł na wolontariat wśród uczniów, którzy w akcji uczą się pracy w zespole i odpowiedzialności za powierzone zadania,
       – certyfikat udziału w akcji, poświadczający zaangażowanie szkoły w działania społeczne,
       – satysfakcja z udziału w akcji, która pomaga skutecznie i z klasą!
      
      
oprac. MK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama