UWAGA!

Żyć poprzez sztukę

Dziś rozpoczęła się w Światowidzie kolejna część warsztatów i szkoleń w ramach projektu „Sztuka dla życia”. W spotkaniach uczestniczą osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie i terapeuci z Polski i Rosji.

W środę i czwartek w godzinach porannych uczestnicy projektu przebywać będą w ośrodkach rehabilitacyjnych i warsztatach terapii zajęciowej na zajęciach indywidualnych. W czwartek o godz. 15 spotkają się w Sali Zielonej Światowida na zajęciach warsztatowych, podczas których Alicja Guła opowie o edukacji przez ruch. Z kolei w piątek o godz. 11 Urszula Giełdon zaprezentuje metody i formy arteterapii stosowane w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie, a Józef Siwilewicz przedstawi techniki plastyczne w rehabilitacji.
     Kolejna część zajęć odbędzie się w Rosji. W marcu elbląscy terapeuci poprowadzą szkolenia w Zielonogradsku i Kaliningradzie, w kwietniu młodzież niepełnosprawna z naszego miasta i obwodu kaliningradzkiego uczestniczyć będzie w warsztatach artystycznych na Mierzei Kurońskiej. Podsumowanie projektu odbędzie się w maju w Elblągu.
     Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz CKiWM Światowid. Projekt dofinansowany został ze środków Phare za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama