10 medali MKS Truso (judo)

Na tatami w Słupsku w turnieju judo z powodzeniem walczyli reprezentanci elbląskiego MKS Truso. Dziesięcioro z nich stanęło na podium zdobywając trzy złote, pięć srebrnych i dwa brązowe medale.

W turnieju, obok elblążan, startowały reprezentacje klubów z Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Piły, Słupska, Szczecina, a także judocy z Rosji i Niemiec. Elbląskie MKS Truso zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Na ten wynik złożyły się punkty za medalowe pozycje elblążan w trzech kategoriach wiekowych. Złote medale wywalczyli Łukasz Białkowski (waga 46 kg), Tomasz Gadaj (66 kg) i Krzysztof Puzdrowski (46 kg). Srebrni medaliści to Agata Olejniczak (44 kg),  Maciej Zając (30 kg), Karol Białkowski (73 kg) i Marcin Hojarski (35 kg). Brązowe medale zdobyli Damian Szpiluk (29 kg) i Kacper Tonga (35 kg), a na piątym miejscu turniej ukończyła Anna Kuleta (52 kg).