2. kolejka ligi okręgowej (piłka nożna)

Błękitni Orneta w pełni zrewanżowali się MGKS Tolkmicko za porażkę i odpadnięcie z Pucharu Polski, wygrywając w meczu ligowym 4:1. ZKS Olimpia w mocno osłabionym składzie uległa na wyjeździe Iskrze Narzym 2:4.

MGKS - Błękitni
     W minionym tygodniu obie drużyny zagrały ze sobą w Pucharze Polski i wówczas lepsi okazali się zawodnicy Janusza Buczkowskiego, którzy po golu w dogrywce awansowali do kolejnej rundy PP. Tym razem Błękitni nie dali się jednak ograć i zwyciężyli pewnie 4:1, będąc w przekroju całego meczu lepszą drużyną. Sprawa rozstrzygnięta została do przerwy, kiedy to ornecianie prowadzili już 3:0. W tej części goście grali wręcz koncertowo, nie przeszkodził im nawet fakt, że w 13. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić filar zespołu i grający trener Piotr Zajączkowski. Sześć minut po tym wydarzeniu wynik otworzył pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego Janusz Żmijewski. Po tej akcji Błękitni przeprowadzili szereg kolejnych, po których robiło się groźnie pod bramką Grabowskiego. Goalkeeperowi MGKS-u przyszedł w sukurs najpierw słupek, a następnie poprzeczka, na której zatrzymywała się piłka po uderzeniach rywali. W 36. minucie zrobiło się 2:0, a składną akcję całej drużyny pewnym strzałem sfinalizował Robert Pluciński. W ostatniej minucie pierwszej połowy na 3:0 podwyższył Wojciech Czerniewicz, który wykorzystał dobre, prostopadłe podanie ze środka pola.
     Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do gości, ale pierwsi bramkę zdobyli miejscowi. Po kontrataku w 60. minucie Rutkowski pokonał Szełemeja i zdobył, jak się potem okazało, honorową bramkę dla MGKS. Wynik spotkania w 72. minucie ustalił Pluciński, dla którego było to drugie trafienie w meczu. Przyjezdni mieli jeszcze dwie dogodne okazje (Mianowski, Żmijewski), ale nie padły już żadne bramki i komplet punktów całkowicie zasłużenie pojechał do Ornety.
     MGKS Tolkmicko - Błękitni Orneta 1:4 (0:3)
     0:1 - Żmijewski (19.), 0:2 - Pluciński (36.), 0:3 - Czerniewicz (45.), 1:3 - Rutkowski (60.), 1:4 - Pluciński (72.)
     MGKS: Grabowski - Figurski (46. Klimczak), Rozenau, Kleinwachter, Szaro (60. Żabiński), Rutkowski (80. Mostowiec), Jaromiński, A. Włodarczyk, Tomiałojć (46. Zboch), Popiołek, Z. Włodarczyk
     Błękitni: Szełemej - Piotr Zajączkowski (14. Basałygo), Mackiewicz, Kowalski, Paweł Zajączkowski, Dublanka (81. Ciosek), Żmijewski, Kogut, Pluciński (85. Szydłowski), Czerniewicz, Gołębiowski

Iskra - ZKS Olimpia
     Elblążanie pojechali do Narzymia w mocno osłabionym składzie. - Nie ma z nami sześciu zawodników. Grzegorz Miller ma kontuzję i jego występ jest wykluczony. Z tego też powodu nie ma Bartka Osiaka. Maciek Chwoszcz i Paweł Zieliński wybrali grę na plaży. Pojechać nie mógł również Bartek Berdzik, a nasz pierwszy bramkarz Piotr Różański z nieznanych mi powodów wypadł w ostatniej chwili. Dodatkowo nie w pełni sił jest Darek Tyburski, Marcin Wielgat i Bogdan Wojtas. Z tych powodów boję się o wynik meczu - mówił przed spotkaniem trener ZKS Olimpii Dariusz Kaczmarczyk.
     Jak pokazał mecz, obawy szkoleniowca były w pełni uzasadnione. Osłabiona drużyna z juniorem w bramce nie potrafiła skutecznie przeciwstawić się miejscowym graczom. Z pięciu strzałów oddanych przez zawodników Iskry, aż cztery znalazły drogę do bramki. Grający chaotyczną, bezpardonową piłkę miejscowi narzucili swój styl gry i osiągnęli sukces w postaci zwycięstwa. Przyszło im to o tyle łatwiej, że znali każdą kępę i nierówność na fatalnym placu, jaki jest w Narzymiu. Swoją drogą należałoby zadać pytanie decydentom z WM ZPN w Olsztynie, na jakich zasadach „boisko” w Narzymiu zostało dopuszczone do rozgrywek ligi okręgowej. Lepsze, równiejsze boiska są w elbląskich parkach.
     Iskra Narzym - ZKS Olimpia Elbląg 4:2 (1:0)
     1:0 - T. Nadarzyński (19.), 2:0 - Napiórkowski (46.), 2:1 - Jernat, 3:1 - Tomaszyński (79.), 3:2 - Hryckiewicz (84.), 4:2 - T. Nadarzyński (87.)
     Iskra: Rybacki - W. Gutkowski, Gierwatowski, Przyborski (67. Skuza), Napiórkowski (73. S. Cegielski), Szydłowski, W. Cegielski, G. Gutkowski, Sobczak, Tomaszyński (89. Letkiman), T. Nadarzyński
     ZKS Olimpia: Barthelke - D. Tyburski (46. Kaczmarczyk), M. Miller, Kurowski, Ratajczyk (86. Kisielewski), Dudek (82. Fijałkowski), P. Tyburski, Szucki, Jernat, Wojtas (60. Hryckiewicz), Wielgat

Komplet wyników 2. kolejki ligi okręgowej gr. II w sezonie 2007/08: MGKS Tolkmicko - Błękitni Orneta 1:4, Iskra Narzym - ZKS Olimpia Elbląg 2:4, Ossa Biskupiec Pomorski - Olimpia Olsztynek 1:3, Ewingi Zalewo - GKS Wikielec 0:0, Tęcza Miłomłyn - Start Nidzica 0:3, GKS Stawiguda - Orzeł Janowiec Kościelny 2:4, GLKS Jonkowo - Osa Ząbrowo 0:1, Huragan II Morąg - Warmiak Łukta 1:3.

• Widac w ZKS tez nie za ciekawie,oczekiwania wysokie,a tu przed ciezkim meczem pilkarze jada na plazowke niestety dwoch srok za jeden ogon sie nie zlapie i tak porazka w lidze i na plazowce kleska totalna,jesli trener na to pozwla to niestety okregowka to maks gdzie moga pograc,brac przyklad z Concordii.Powodzenia!