UWAGA!

600 osób w Biegu Niepodległości! Lista już zamknięta

 
Elbląg, Taki medal otrzymają uczestnicy Biegu Niepodległości na mecie
Taki medal otrzymają uczestnicy Biegu Niepodległości na mecie

Zainteresowanie Biegiem Niepodległości było tak duże, że na tydzień przed zawodami nie ma już wolnych miejsc. Organizatorzy zakończyli już zapisy, na liście startowej jest 600 osób!

- Zapisy na Bieg Niepodległości w Elblągu zostały zakończone. Już około 20 października został osiągnięty cel 500 osób. W związku z tym postanowiliśmy zwiększyć limit o kolejne 100 osób (łącznie 600), co wystarczyło tylko na kilka dni. W tej chwili nie ma możliwości zapisania się już na bieg – informuje Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, jeden z organizatorów Biegu Niepodległości. - Prosimy nie kierować do nas próśb o dopisanie do listy startowej. Przykro nam, ale nie ma już takiej możliwości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zapisali i opłacili start w naszym biegu. Cieszy nas rekordowa frekwencja tym bardziej, iż dwie trzecie zapisanych osób to elblążanie. Brawo!
       Przypomnijmy, że 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości odbędzie się kilka konkurencji. Najpierw w Małym Biegu Niepodległości na dystansach od 50 do 300 metrów będą rywalizowały dzieci do 11. roku życia (start o godz. 10.30, zapisało się 120 osób!), następnie na trasę wyjdą starsi biegacze. O godz. 13 odbędzie się start Biegu Głównego (10 km), sztafet (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącego (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej, 12 lutego i ponownie Teatralną. Biegacze startujący na 10 km oraz sztafety pokonają tę trasę trzykrotnie. Każdy uczestnik otrzyma przed biegiem pakiet startowy, a na mecie – medal, będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze otrzymają nagrody finansowe.
       - W związku z dużą liczbą biegaczy pakiety startowe będzie można odbierać już dzień przed biegiem, czyli w czwartek 10 listopada. Biuro będzie czynne w siedzibie MOSiR przy ul. Karowej w godzinach 15-18. Zachęcamy mieszkańców Elbląga do wcześniejszego odbioru pakietów, by uniknąć kolejek przed startem – informuje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia EL Aktywni.
       11 listopada, na czas imprezy, zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni, które będą się również mieścić w siedzibie MOSiR.
       Przypominamy również, że podczas Biegu Niepodległości odbędzie się kwesta na rzecz 13-letniej Patrycji Paź, chorującej od urodzenia na łamliwość kości. Osoby z Centrum Wolontariatu w Elblągu będą zbierać datki i nakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup wózka dla Patrycji. 
       Organizatorami Biegu Niepodległości są: SKS EL Aktywni, prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama