8 medali dla elblążan na Spartakiadzie

Elbląg, 8 medali dla elblążan na Spartakiadzie

15 września na lekkoatletycznym stadionie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się 10. jubileuszowa Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych województwa warmińsko-mazurskiego. Elblążanie zdobyli aż osiem medali.

Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się miła uroczystość nagrodzenia zawodników którzy uczestniczyli we wszystkich 10 edycjach zawodów. Wśród trójki wyróżnionych znalazły się dwie zawodniczki reprezentujące elbląski Dom Dziecka: Agnieszka Cendrowska oraz Agata Szwarc.
       W porównaniu do ubiegłorocznych zawodów zdobycz medalowa młodych elbląskich sportowców została podwojona. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 8 krążków w tym 3 złote. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta dziewcząt 6 x 60 m w grupie wiekowej 11-14 lat, która bezapelacyjnie i z dużą przewagą nad konkurentkami osiągnęła metę. Elblążanki wystąpiły w składzie: Aurelia Urbanowicz, Kornelia Urbanowicz, Laura Wacławska, Wiktoria Olbryś, Aleksandra Lerka oraz Angelika Zielińska.
       Drugi złoty medal w biegu na 300 m zdobyła Marta Zielińska. Ostatni złoty krążek padł łupem drużyny uczestniczącej w grach i zabawach dla najmłodszych dzieci. Drugie miejsca zajmowały odpowiednio:
       - sztafeta 6x60 m dziewcząt grupa wiekowa 15-19 lat w składzie: Marta Zielińska, Paula Rocławska, Julia Jaworska, Agnieszka Cendrowska, Agata Szwarc, Marta Mazurowska,
       - Marta Zielińska – skok w dal,
       - Laura Wacławska – bieg na 60 m,
       - Karol Godzieba – skok w dal,
       Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Lerka w biegu na 60 m.
       W imprezie uczestniczyło ponad 600 zawodniczek i zawodników z 19 placówek naszego województwa i dwóch zaprzyjaźnionych litewskich Domów Dziecka.
       Po raz kolejny nasza zdolna młodzież pokazała hart ducha, wolę walki i udowodniła, że sport jest wspaniałym sposobem na zdrowe i pełne radości życie.
       Po zakończonych zawodach w nagrodę za zaangażowanie i wyniki sportowe wszyscy nasi zawodnicy udali się do aquaparku, gdzie we wspaniałej atmosferze zregenerowali siły.
       Trenerami i opiekunami elbląskich sportowców są Sławomir Mizerski oraz Łukasz Fekieta.

Łukasz Fekieta, wychowawca elbląskiego Domu Dziecka

• Szkoda że autor tego artykułu przeoczył fakt, że oprócz dzieci z domu dziecka były tam dzieci z innej elbląskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej które również zdobywały medale.