Adrian Wielgat z rekordem toru

Elbląg, Adrian Wielgat został mistrzem Polski na dystansie 5000 metrów w łyżwiarstwie szybkim
Adrian Wielgat został mistrzem Polski na dystansie 5000 metrów w łyżwiarstwie szybkim (fot.AD, archiwum portEl.pl)

3:54:61 minut – tyle wynosi aktualny rekord toru w Tomaszowie Mazowieckim na dystansie 3000 metrów. Nowym rekordzistą jest były panczenista Orła Elbląg Adrian Wielgat, który rekordowo szybko przejechał 3 km na Międzynarodowych Otwartych Zawodach w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim.

W ubiegły weekend byli łyżwiarze Orła Elbląg Adrian Wielgat i Sebastian Kłosiński startowali w Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. Adrian Wielgat zdobył złoty medal na dystansie 5 tys. metrów. Pierwsze miejsce dał mu przejazd w czasie 6:47:86 minuty. Sebastian Kłosiński zajął drugie miejsce na dystansach: 1000 metrów (1:11:55 minuty) i 1500 metrów (1:52:39 minuty). Warto także odnotować sukces Adriana Wielgata, który z czasem 3:54:61 minuty ustanowił nowy rekord toru w Tomaszowie Mazowieckim na dystansie 3 tys. metrów. Były zawodnik Orła pokonał 3 km w rekordowym czasie na Międzynarodowych Otwartych Zawodach w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się 20 - 21 października w Tomaszowie Mazowieckim.