UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akademia tenisowa dla dzieci - dlaczego warto się zapisać?

2018-11-29
Aktualizowany 2018-11-29 11:21
 
Akademia tenisowa dla dzieci - dlaczego warto się zapisać?

Tenis to jeden z bardziej ogólnorozwojowych i bardzo wymagających sportów. Tenis dla dzieci to nie tylko na pomysł na karierę sportową dla dziecka, ale także świetną zabawę, która rozwija całą jego motorykę. Naukę w klubie tenisowym warto rozpocząć wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.

1. Naukę gry w tenisa można rozpocząć już w 4. roku życia.
       2. Wyróżnia się 4 poziomy nauki tenisa u dzieci.
       3. Przyjmuje się, że już w wieku 10 lat dziecko może być gotowe, aby rozwijać umiejętności gry na pełnowymiarowym boisku.
      
       Dlaczego akurat tenis dla dzieci?

       Akademia tenisowa dla dzieci to doskonałe miejsce dla ich rozwoju. Tenis to bowiem bardzo szlachetny i elegancki sport, który uczy bardzo wielu umiejętności. To nie tylko trening ciała, lecz także umysłu. Gra w tenisa uczy taktyki, strategii i umiejętności przewidywania zamiarów przeciwnika. Uczy radzenia sobie ze stresem. Tenis to nauka samodyscypliny, pokory i wytrwałości w dążeniu do celu.
      
       Akademia tenisowa - od czego zacząć?

       Naukę gry w tenisa rozpocząć można właściwie w każdym wieku. Historia zna przypadki doskonałych zawodników, który nieco później rozpoczęli swoją karierę, a i tak okazali się jednymi z najlepszych na świecie. Rozwój psycho-fizyczny i motoryczny dziecka skłania jednak, aby przygodę z tenisem rozpocząć już na etapie przedszkolnym. Na samym początku nauki mniej jest konkretnej nauki, a dużo więcej zabawy, która ma zachęcić i zaangażować dziecko. Instruktorzy korzystają z kolorowego sprzętu, mnóstwa przyrządów. "Zabawę w tenisa" można urządzić także na sali gimnastycznej i boisku. Wszystko zależy od pomysłowości i wiedzy instruktora, ciekawych ćwiczeń i zabaw. Dopiero z czasem, jeśli dziecko rzeczywiście zacznie wykazywać autentyczne zainteresowanie tenisem, można myśleć o rozwinięciu palety zajęć. Na rynku dostępne są specjalne obozy tenisowe i półkolonie. Szkolenie dzieci i młodzieży zawsze jednak musi wiązać się nie tylko z dostosowaniem sprzętu, siły, obciążenia do wieku, postury, motoryczności dziecka, lecz także odpowiadać etapowi ogólnego rozwoju, na którym aktualnie się ono znajduje (zobacz: Tenis Warszawa)
      
       4 poziomy nauki tenisa 

       Moment rozpoczęcia nauki w klubie tenisowym jest w dużej mierze uzależniony od warunków samego dziecka. Liczy się jego sprawność, motoryka, dojrzałość psycho-fizyczna. Żadnego z tych elementów nie można pominąć. Międzynarodowy system nauczania dzieci “Tennis10’s" dzieli tenis osób najmłodszy na kilka etapów:
       4-6 lat - inicjacja tenisowa (gry i zabawy ruchowe kształtujące pierwsze tenisowe ruchy)
       7-8 lat - mini-tenis (wprowadzenie do tenisa, pierwsze rozgrywki)
       8-9 lat - midi tenis (doskonalenie techniki, powiększanie pola gry, zbliżanie się do pełnowymiarowego boiska
       9-10 lat - normalny tenis.
       Przechodzenie między kolejnymi etapami nie jest uzależnione jedynie od umiejętności, jakich nabywa dziecko, lecz także od jego rozwoju fizycznego i psychicznego. 
      

       ----- materiał płatny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej