UWAGA!

Aktywna ciąża w CT Promyk

 
Elbląg, Aktywna ciąża w CT Promyk
fot. nadesłana

Jesteś w ciąży i chcesz jak najlepiej zadbać o siebie i dziecko? Lekarze mówią, by ćwiczyć, ale nie wiesz jaką formę ruchu wybrać, by była efektywna i bezpieczna? W Centrum Tańca Promyk ruszają zajęcia dla kobiet w ciąży. Pierwsze zajęcia bezpłatne.

Naturalnie, że będąc w ciąży, chcemy jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie i kondycję, by stworzyć najlepsze warunki dla rozwoju naszego dziecka. Wiemy, że trzeba uważać na to, co jemy, pijemy, wysypiać się, spędzać czas na świeżym powietrzu. Chcemy też pozostać w dobrej formie fizycznej, przygotować się do porodu, a po porodzie nie mieć problemów z powrotem do sylwetki sprzed ciąży. Dlatego w trakcie tego wyjątkowego czasu warto zadbać o aktywność fizyczną. Centrum Tańca Promyk wyszedł naprzeciw paniom będącym w ciąży i zorganizował cykl zajęć.
       – W sobotę zapraszamy na pierwsze zajęcia pod hasłem Aktywna ciąża – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk - W zajęciach udział wziąć mogą panie w drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz panie w pierwszym trymestrze pod warunkiem, że przed ciążą trenowały systematycznie jakiś sport. Niezbędne jest także zaświadczenie od lekarza.
       Zajęcia poprowadzi Paulina Czyżyk. - Instruktorka ukończyła szkolenie z zakresu zajęć dla kobiet w ciąży i jednocześnie jest świeżo upieczoną mamą – dodają organizatorzy.
       Dlaczego warto przyjść na takie zajęcia? Według badań wybrane ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na organizm matki, przebieg ciąży, porodu i połogu. U kobiet ciężarnych aktywnych fizycznie obserwuje się wyższy odsetek ciąż o prawidłowym przebiegu, zakończonych w terminie i rzadsze występowanie powikłań. Umiarkowany wysiłek utrzymuje ciało w dobrej formie oraz ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wszelkich układów. Ćwiczenia pomagają przygotować się do porodu (wzmacniają biodra, miednicę i uda) i łagodzą dolegliwości będące zmorą ciążowych miesięcy jak obrzęki, sensacje układu pokarmowego czy szybki przyrost masy ciała. Ruch ma też bardzo pozytywny wpływ na psychikę przyszłych mam - dodaje energii, pomaga się odprężyć i poprawia nastrój.
       Panie zainteresowane zajęciami zapraszamy w sobotę, 8 października o godz. 12 do CT Promyk przy ul. Browarnej 80. Na zajęcia należy zabrać wodę, sportowe obuwie i wygodne ubrania. Pierwsze zajęcia bezpłatne.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama