UWAGA!

Amatorzy zaczynają sezon (siatkówka)

Elbląski Ogólnopolski Turniej Siatkówki Amatorów Volley Cup rozpoczyna w naszym regionie sezon rozgrywek w tej dyscyplinie sportu. Zawody rozgrywane będą w sali SP 9 przy ul. Szańcowej. Zaczną się o 10. Finał w niedzielę ok godz. 13.

Za trzy tygodnie podobny turniej zostanie rozegrany w Olsztynie. Niestety, w mieście ani powiecie elbląskim nie ma amatorskiej ligi, stąd dla naszych siatkarek i siatkarzy jedynie starty w turniejach są możliwością rywalizacji w poważnej grze.
     Jeszcze kilka lat temu działała liga wojewódzka, potem miejska. Zawody organizował TKKF Witoszewo. Z braku zainteresowania drużyn z Elbląga i regionu liga upadła. Mimo tego, że jest wiele grup miłośników siatkówki w mieście, grających w różnych miejscach, to nie udaje się ich zebrać i namówić do ligowej zabawy. Szkoda, bo w miastach mniejszych niż Elbląg takie rozgrywki są prowadzone.
     Dwie najbardziej utytułowane elbląskie drużyny kobiet i mężczyzn występujące pod nazwą ZNP Atak grają zatem turnieje w różnych miastach Polski i jeden raz w roku w Elblągu. W sobotę i niedzielę nasze miasto gościć będzie przyjaciół głównie z Warmii i Mazur oraz Pomorza. Zawody rozgrywane będą w sali SP 9 przy ul. Szańcowej. Zaczną się o 10. Finał w niedzielę ok godz. 13. Wstęp jest wolny, a kibice mile widziani.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama