Awans na wyciągnięcie ręki (piłka nożna)

Po ostatniej kolejce w lidze okręgowej powoli klaruje się sytuacja na szczycie tabeli okręgówki. Concordia Elbląg jest coraz bliższa awansu do IV ligi. Jej przewaga nad drugim w tabeli Warmiakiem Łukta wzrosła do 9 punktów.

Swoje spotkanie zremisowali Błękitni Orneta, natomiast beniaminek ZKS Olimpia przegrała w Wikielcu z GKS 0:1. Dzielnie o utrzymanie walczy MGKS Tolkmicko, który zainkasował kolejny komplet punktów, pokonując 1:0 Ewingi Zalewo.

Concordia bliska awansu
     Elblążanie wygrali po raz 17-ty w sezonie. Tym razem wyższość teamu Lecha Strembskiego musiał uznać GKS Stawiguda, który przegrał w stosunku 1:4. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała jednak łatwiej przeprawy lidera. Goście w 37. min. wyszli na prowadzenie i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części meczu. Lider do odrabiania strat zabrał się dopiero po ponad godzinie gry, a sygnał do ataku dał wprowadzony po przerwie najlepszy strzelec zespołu Marek Zawada. Podrażniona przebiegiem pierwszej połowy Concordia nie dała rywalom w drugich 45 minutach żadnych szans i ostatecznie bezapelacyjnie zwyciężyła z przewagą trzech goli. Ta wygrana przy jednoczesnej nieoczekiwanej porażce na własnym boisku wicelidera Warmiaka Łukta 1:3 ze Startem Nidzica powiększyła przewagę elblążan do 9 punktów.
     Concordia Elbląg - GKS Stawiguda 4:1 (0:1)
     0:1 - Metera (37.), 1:1, 2:1 - Zawada (63.,64.), 3:1 - Bykowski (73.), 4:1 - Cierlicki (78.)
     Concordia: Kowalski - Młynik, Józefowski (60. Zielonka), Trzak, Moneta, Machiński, Gryka (46. Zawada), Cierlicki, Sielezin, Niesiobędzki, Wiśniewski (46. Bykowski)
     GKS: Zdankiewicz - Pakuła, Pietrzykowski, Kośman, Jarzyna, Metera, Jastrzębski, Ślimak, Młynarczyk (75. Michalewski), Semeniuk, Stanek (60. Jędraszek).

Punkty w ostatniej minucie
     Gol na wagę trzech punktów padł w ostatniej minucie meczu. Po raz kolejny losy spotkania przesądził wypożyczony z Concordii Elbląg Adam Licau. MGKS po trzeciej wygranej z rzędu wydobył się po raz pierwszy w tej rundzie ze strefy spadkowej.
     MGKS Tolkmicko - Ewingi Zalewo 1:0 (0:0)
     1:0 - Licau (90.)
     MGKS: Humla - Piotrowski, Grabowski, Rosenau, Buczkowski, Rutkowski, Bukiert, Płachecki (60. Brzeziński), Osiak, Kacała, Licau
     Ewingi: Wieliczko - Śmigielski, Szramowski, Nowikiewicz, Jakubczyk, Furmański, Błażewicz, Ogrodowczyk, Radecki, Skirca, Frygier.

Tylko remis
     Goście z Biskupca nastawili się od początku meczu na grę z kontry i w ostatecznym rozrachunku przyniosło im to jeden punkt. Gospodarze mogli zdobyć bramkę na wagę trzech oczek, ale zawodziła skuteczność, choćby w 30. min., kiedy to po uderzeniu Kamila Gołębiewskiego futbolówka odbiła się od słupka, przetoczyła wzdłuż linii bramkowej i wyszła w pole. Mimo sporej przewagi przez całe spotkanie gospodarze zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, a uczynił to Wojciech Uzar na 10 minut przed końcem, ustalając tym samym wynik.
     Błękitni Orneta - Ossa Biskupiec Pomorski 1:1 (0:1)
     0:1 - Kaźmierczuk (13.), 1:1 - Uzar (80.)
     Błękitni: Szełemej - Kowalski, Mianowski, K. Gołębiewski, Werhun (55. Kijanko), Basałygo, Dublanka, Szczęch, Kałamyjski (80. Kowalczuk), Kobierski (80. Szydlik), Uzar
     Ossa: Heika - Lamparski, Boguszewski, Tadajewski, Jurkschat, Drozdowski, Kaźmierczuk, Turulski, Tomczyk, Żulczyk, Figurski.

Przerwana passa
     Po trzech kolejnych meczach bez porażki elblążanie przegrali 0:1 w Wikielcu. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale strzał Maśki wylądował na słupku bramki Olimpii. Żółto-biało-niebiescy nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy GKS i wrócili do Elbląga na tarczy.
     GKS Wikielec - ZKS Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
     1:0 - Karczewski (45.)
     GKS: Gierko - Goryński, Gergola, Szpadkiewicz, Janiszewski, Demski, Korpalski, Maśka, Kapuściński (80. Zadrożyński, 85. Jankowski), Puka (60. Płoski), Karczewski
     ZKS Olimpia: Różański - D. Tyburski, Miller, Zieliński, Gorgol (75. Wasilewski), P. Tyburski, Berdzik (60. Sambor), Chwoszcz, Dudek, Wojtas, Wielgat (80. Bałdyga).

W sobotę derby
     W najbliższą sobotę 5 maja o godz. 17 na boisku przy ulicy Agrikola odbędą się derby Elbląga na szczeblu piątej ligi. Beniaminek ZKS Olimpia podejmować będzie lidera tabeli Concordię. W pierwszym spotkaniu obu zespołów na jesieni w Tolkmicku, w którym gospodarzem była Concordia, padł wynik 4:0 dla Concordii. Przed sobotnim pojedynkiem podopieczni Dariusza Kaczmarczyka mają zrewanżować się ekipie Lecha Strembskiego, a pomóc im ma premia finansowa za zwycięstwo obiecana przez kierownictwo klubu.

Komplet wyników 21. kolejki ligi okręgowej: Concordia Elbląg - GKS Stawiguda 4:1, Błękitni Orneta - Ossa Biskupiec Pomorski 1:1, GKS Wikielec - ZKS Olimpia Elbląg 1:0, MGKS Tolkmicko - Ewingi Zalewo 1:0, Warmiak Łukta - Start Nidzica 1:3, Tęcza Miłomłyn - Huragan II Morąg 1:1, Iskra Narzym - GSZS Rybno 3:4, Olimpia Olsztynek - Orzeł Janowiec Kościelny 2:1.

Komplet wyników 18. kolejki A-klasy, gr. II Syrena Młynary - LZS Lubomino/Wilczkowo 0:2, Sambia Świątki - Zalew Frombork 2:1, Mlexer Elbląg - GLKS Miłakowo 1:0, Agat Jegłownik - Victoria Rychliki 0:6, Granica Zagaje - Czarni Małdyty 0:2, Piast Wilczęta - Pomowiec Gronowo Elbląskie 5:2, Kormoran Zwierzewo - Wałsza Pieniężno 1:0.