UWAGA!

Badmintoniści walczyli o punkty Grand Prix Elbląga

 
Elbląg, Badmintoniści walczyli o punkty Grand Prix Elbląga
fot. MOSiR

Po raz drugi w nowym sezonie miłośnicy badmintona rywalizowali o punkty w Grand Prix Elbląga w Badmintonie. W imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rywalizowało 16 zawodników, 8 par deblowych i 6 par mieszanych.

Nie po raz pierwszy hala sportowa IV LO stała się areną zmagań badmintonistów, którzy uczestniczą w IX edycji Grand Prix Elbląga w Badmintonie. W drugim turnieju klasyfikacyjnym wystartowały 4 zawodniczki, 12 zawodników, 2 pary deblowe pań, 6 par deblowych panów oraz 6 par mieszanych (mikst). Zawody stały na wysokim poziomie, a mecze momentami były bardzo wyrównane. To pokazuje, że szykuje nam się kolejny ciekawy sezon wśród miłośników tej dyscypliny sportu. Tym razem do Elbląga zjechali zawodnicy z Trójmiasta, Bartoszyc, Fromborka oraz Malborka.
       Do walki o punkty w pierwszej kategorii wiekowej mężczyzn, czyli do 39 lat, zgłosiło się czterech zawodników, którzy rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Najlepiej przy siatce poradził sobie Robert Niko, który w trzech meczach stracił zaledwie jednego seta. Na początek pokonał 2:0 Przemysława Jaśniewskiego, następnie wygrał 2:1 z Tomaszem Macielakiem, a na koniec rywalizacji ograł 2:0 Sławomira Narusza. Dla zawodnika z Elbląga było to drugie turniejowe zwycięstwo w tym sezonie. Tuż za nim znalazł się Tomasz Macielak, a najniższy stopień podium przypadł dla Przemysława Jaśniewskiego. W klasyfikacji generalnej, po dwóch turniejach, prowadzi wspomniany Robert Niko, który ma sześć punktów przewagi nad Tomaszem Macielakiem i dziesięć nad Przemysławem Jaśniewskim.
       Równie ciekawie wyglądała rywalizacja kategorii mężczyzn 40 lat i starsi. Tu o miano najlepszego zawodnika tej kategorii wiekowej walczyło ośmiu badmintonistów. Po raz drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Macielak, który w finale pokonał Grzegorza Wasyluka 2:0. Wcześniej triumfator tej kategorii wiekowej rozegrał dwa mecze, zwyciężając najpierw 2:0, a następnie 2:1. Natomiast w spotkaniu o trzecie miejsce Jacek Kosmaczewski ograł 2:0 Artura Kuźmickiego. W klasyfikacji generalnej z kompletem punktów prowadzi Krzysztof Macielak (80 pkt), drugi jest Grzegorz Wasyluk (74 pkt.), a trzeci Artur Kuźmicki (68 pkt.).
       Następnie przyszedł czas na gry podwójne. W kategorii pań do rywalizacji stanęły jedynie dwa duety. Ostatecznie zwyciężyła para Beata Ostaszewska/Dorota Rajczyk pokonując duet Agnieszka Butkus/Agata Kaja-Kowalicka 2:0. Zdecydowanie więcej pojedynków oglądać można było wśród mężczyzn, gdzie na starcie zjawiło się sześć par. Ponownie bezkonkurencyjna okazała się rodzina Macielaków. Krzysztof wraz z Tomaszem do finału doszli niczym burza, pokonując po drodze trzy pary. Natomiast w decydującym meczu wygrali 2:0 z parą Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz. Na najniższym stopniu podium zameldowali się natomiast Artur Kuźmicki/Grzegorz Wasyluk, którzy do swojego konta mogli dopisać 36 punktów. Podczas drugiego w tym sezonie turnieju walczono także o punkty w grach mieszanych (mixty). Tu zwyciężyła para Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz, pokonując w finale duet Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki 2:0. W pojedynku o trzecie miejsce Agnieszka Butkus/Marek Kallas okazali się lepsi od pary Beata Ostaszewska/Jacek Kosmaczewski, zwyciężając także 2:0.
       Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce GP Elbląga w Badmintonie. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę, 6 listopada o godz. 9 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godz. 8 –8:45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama