UWAGA!

Baltic Cup 2005

Jutro rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup”. W tym roku nieco przyćmiony przez Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych jest jednak największym w naszym regionie międzynarodowym festiwalem tańca. Od sześciu lat odbywa się w Elblągu.

Prawo do organizowania Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” Elbląg otrzymał w 2000 roku. Wówczas Elbląski Klub Tańca „Jantar” wyróżniony został przez Międzynarodową Federacje Tańca Sportowego za rozwój światowego ruchu tanecznego. Od tego czasu jesteśmy gospodarzami festiwalu. Każdego roku na elbląskich parkietach rywalizuje około tysiąca tancerzy z kilkunastu krajów Europy, których ocenia międzynarodowe jury.
     - Dążymy jednak do tego, by nasz festiwal tańca nie ograniczał się jedynie to turniejowych zmagań, dlatego organizujemy również warsztaty i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów, a program turnieju każdorazowo uświetniają gościnne występy gwiazd tańca – mówi Magdalena Czarnocka z CKWiM Światowid.
     Tym razem do turnieju zgłoszono 468 par, m.in. z Rosji, Litwy, Czech, Estonii Norwegii, Szwecji i Włoch. Polskę reprezentować będzie około 30 par z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. W piątek „Baltic Cup 2005” rozgrywany będzie w sali sportowej CKiWM Światowid. Zawody rozpoczną się o godz. 11, finały zaś o godz. 18.
     W niedzielę tancerzy gościć będzie hala sportowa przy ul. Karowej, początek zawodów o godz. 11, początek finałów o godz. 19.
     Dla czytelników portEl.pl do wygrania cztery pojedyncze zaproszenia na festiwal w piątek i w niedzielę. Aby wygrać zaproszenie, należy wysłać maila na adres konkurs@portel.pl, w temacie wpisać „Baltic Cup”,a w treści podać imię, nazwisko i numer telefonu.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ja i tak najbardziej lubie harcerzy ktorzy sprawdzaja bilety :P HSRD RULESS
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ktosik(2005-11-25)
 • Jeden WIELKI PRZEKRĘT z biletami na ta wspaniałą imprezę - wszędzie rozreklamowaną. Już 2 listopada zabrakło biletów !!! Organizatorom WIELKI MMMIIINNNUUUUSSSS -----
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zawiedziony:((2005-11-25)
Reklama