UWAGA!

Baltic Cup - dziś WDSF World Open i transmisja na żywo

Elbląg, Baltic Cup - dziś WDSF World Open i transmisja na żywo
(fot. arch. Agnieszka Jarzębska)

W Elblągu trwa 13. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Dziś w programie m.in. jeden z dwóch najważniejszych turniejów - WDSF World Open w tańcach latynoamerykańskich.

Pierwsze dzisiejsze turnieje: 16-18 lat Open Latin i 12-13 lat Open Standard zaczęły się o godz. 10. Od godz. 11 na parkiecie prezentują się uczestnicy turnieju 10-11 lat Open Latin.
       Turniej dla tancerzy powyżej 15 lat WDSF World Open Latin rozpoczął się o godz. 13. Udział zapowiedziało ponad 80 par m.in. z Izraela, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Norwegii i Rosji. W gronie par polskich będą m.in. przedstawiciele Trójmiasta i Elbląga. Elbląski Klub Tańca Jantar mają reprezentować: Aleksandra Grochala i Filip Kuncewicz, Małgorzata Tkaczuk i Łukasz Pierwienis, Paulina Karpińska i Adam Popowski, Paulina Sosnowska i Damian Tkaczuk, a także Magdalena Czuba i Tomasz Łobocki.
       O godz. 14.30 ruszyły zmagania w kategoriach: 14-15 lat Open Latin oraz 8-9 lat Open Kombinacja 6 Tańców, zaś o godz. 15.30 - 16-21 lat Open Standard.
      
       Wyniki można na bieżąco śledzić na stronie Baltic Cup.
      
       A w czasie wieczornej gali, która rozpocznie się o godz. 19, oprócz finałów WDSF World Open w tańcach latynoamerykańskich, będą m.in. pokazy specjalne - formacji przygotowanych przez Agustina Egurrolę, znanego tancerza, choreografa i sędziego tańca, a także starszej z dwóch elbląskich formacji standardowych, która ma na koncie m.in. tytuł mistrzów świata. Elblążanie pokażą układ inspirowany muzyką Michaela Jacksona, którym w ubiegłym roku zdobyli wicemistrzostwo świata, a we wrześniu, po raz 18., mistrzostwo Polski. Warto podkreślić, że dzisiejszą i jutrzejszą galę będzie można obejrzeć na Portalu Kulturalnym Warmii i Mazur.
      
       Festiwal trwa do niedzieli, odbywa się w hali Centrum Sportowo - Biznesowego przy al. Grunwaldzkiej. Imprezie towarzyszą też wystawy: malarstwa Justyny Grzebieniowskiej i fotograficzna oraz konkurs dla fotografów.
       Bilet na trybuny kosztuje 30 zł, a przy stoliku - 70 zł.
      
Agnieszka Jarzębska, eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A co warmia i mazury mają do Elbląga Wybrzeża. Zrozumcie wreszcie że Elblążanie NIGDY nie zaakceptują tego sztucznego tworu. A komu pasuje warmia i mazury to niech sie wyniesie za olsztyn!!!!!
 • Mają tyle, że dzięki nam istnieje to województwo. A co my mamy z przynależności do tego tworu, poza oczywiście wstydem i obciachem na cały kraj? A taniec to nuuuuudy, mecz mi przełożyli:)
 • a mamy to, że czyżyk ma potencjalnych przydupasów na stanowiska w UM, myślisz, że to mało, jak podzielisz działki to ci starczy na wyłupanie brudu zza paznokci. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antuan(2012-10-20)
 • Baltic Cup w Elblągu się już przeżył. Ile razy można oglądać co roku to samo. "Wiernie" chodzą sponsorzy bo za darmo można się napić wina. .. Impreza ta powinna być objazdowa po Polsce jak cyrk, aby w innym mieście co roku pokazać konkurs " tupania i podskakiwania", który powoli najbardziej zaczyna służyć p. Czyżykowi, potencjalnemu kandydatowi po Nowaczyku. Nawet telewizja krajowa nie przeprowadza transmisji. .. bo to jest po prostu nudne na dłuższą metę. Trzeba też zmienić sponsorów, zwłaszcza Lotos, bo między innymi przez sponsorowanie Balic Cup rosą ceny paliw.
 • Wy ludzie nie rozumiecie, że Baltic Cup, to nie jest impreza organizowana dla "Elbląg"?! to impreza dla tancerzy, która ma swoją tradycję! i nie można jej od tak przenieść! to tak jakby przenieść puchar w skokach narciarskich z Zakopanego do Warszawy, a później do Gdańska itd. , bo powinien być imprezą objazdową:D! Zabawni jesteście!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mr Bean(2012-10-25)
Reklama