UWAGA!

Bezpieczna droga do przedszkola

 
Elbląg, Bezpieczna droga do przedszkola
fot. policja

Dzielnicowi rewiru drugiego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu rozszerzyli działania „Bezpieczna droga do szkoły” o działania „Bezpieczna droga do przedszkola”. Funkcjonariusze przeprowadzili w kilku elbląskich przedszkolach działania mające na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom zasad bezpiecznego poruszania się rowerem.

Policjanci „kontrolowali” wyposażenie rowerów, którymi przedszkolaki przyjechały do przedszkola. Sprawdzono, czy jest dzwonek, elementy odblaskowe oraz czy dzieci posiadają kask rowerowy. Rozmawiano z przedszkolakami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy, jeździe rowerem tylko w miejscach do tego przeznaczonych i pod opieką osób dorosłych. Przypomniano także o bezpiecznym przewożeniu dziecka w samochodzie w fotelikach oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa. W ramach spotkań „ Bezpieczna droga do szkoły” w Zespole Szkół Pijarskich oraz Szkole Podstawowej nr 25 wręczono uczniom odblaski.
       Podczas wizyt przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym także przechodzenia przez jezdnię. Poruszano też temat postępowania w przypadku kontaktu z osobami nieznajomymi. Podczas wizyt u uczniów i przedszkolaków policjanci zawsze podkreślają ważną rolę elementów odblaskowych w wyposażeniu rowerów, odzieży i tornistrów podczas poruszania się po zmierzchu. Po takich spotkaniach maluchy same twierdzą, że elementy odblaskowe sprawiają, że są widoczni w ciemności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama