UWAGA!

Bieg Niepodległości bije rekordy, będzie jeszcze więcej uczestników

 
Elbląg, Tak było w ubiegłym roku
Tak było w ubiegłym roku (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Aż 600 osób może wziąć udział w Biegu Niepodległości w Elblągu! Organizatorzy zwiększyli limit na liście startowej ze względu na duże zainteresowanie zawodami. Nadal też są miejsca dla dzieci w I Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid, który odbędzie się przed biegiem głównym.

- Bardzo dużo osób pyta nas o możliwość zapisania się na Bieg Niepodległości, w którym limit biegaczy wynosił początkowo 470 osób. Zwiększyliśmy go najpierw do 500, ale po licznych prośbach zdecydowaliśmy o kolejnym podwyższeniu limitu do 600 osób, by nie zawieść uczestników – mówi Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni.
       Obecnie na liście startowej znajduje się 517 osób, zapisy trwają jeszcze do 2 listopada na stronie internetowej. Każdy uczestnik biegu (zarówno głównego na 10 km, rywalizacji trzyosobowych sztafet i biegu towarzyszącego) otrzyma pakiet startowy oraz medal na mecie. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wygrać nagrody rzeczowe.
       Przypomnijmy, że trasa biegu będzie prowadzić ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i Teatralną. Uczestnicy biegu głównego na 10 km pokonają tę pętlę trzykrotnie. W dniu zawodów każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z szatni, które będą się znajdować na lodowisku MOSiR.
       11 listopada odbędzie się także rywalizacja dla najmłodszych, czyli I Mały bieg Niepodległości Enduro Kid, który organizują wspólnie SP nr 16, MOSiR, Urząd Miejski oraz MOS i Labosport. Do dzisiaj na liście startowej (udział bezpłatny) jest ponad 80 osób, limit wynosi 120, zapisy trwają do 7 listopada na stronie internetowej (rodzice będą podpisywać zgodę na udział dziecka w zawodach w dniu imprezy).
       To pierwsza w Elblągu impreza z podziałem na pięć kategorii wiekowych dla dzieci do 11 lat. Zawody rozpoczną się przed Biegiem Niepodległości o godz.10.30, a dzieci pobiegną na odcinkach od 50 do 300m.
       - Ta impreza ma być okazją do wspólnej zabawy i sportowego uczczenia obchodów Święta Niepodległości. Bardziej zależy nam na uświadamianiu i przyzwyczajaniu dzieci w tym wieku do potrzeby ruchu niż na samej sportowej rywalizacji. Oczywiście ktoś wygra i ktoś będzie ostatni, ale i tak wszyscy będą zwycięzcami na mecie. Mamy już przygotowanych 100 medali Enduro KID dla dzieci oraz specjalne naklejki i drobne nagrody do losowania wśród wszystkich uczestników biegu– mówi Bogusław Tołwiński, organizator I Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid. - Dodatkowo w ramach treningu przygotowawczego zapraszamy chętnych na zajęcia biegowo-sprawnościowe już w najbliższą sobotę na godz.11 na Orlik przy Szkole Podstawowej nr 16. W przypadku ulewnego deszczu zajęcia odbędą się w sali gimnastycznej SP16.
       Organizatorami Biegu Niepodległości są: Stowarzyszenie EL Aktywni, prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie jestem zainteresowany chociażby z uwagi na organizatora el aktywni, prezes tego stowarzyszenia będąc prezesem EPEC-u sponisoował chojnie stowarzyszenie z pieniędzy odbiorców ciepła z tąd płacimy najwyższą stawkę w Polsce północnej! Jest nadzieja że ktoś to rozliczy a winni NIEPRAWIDŁOWOŚCI poniosą należytą karę!
 • Dlaczego w tym kraju non stop promuje się tylko bieganie? Ja z okazji Święta Niepodległości proponuję akcję: cała Polska na strzelnice. W myśl hymnu: Co nam obca przemoc wzięła, Szablą odbierzemy.
 • Brawo za 100 medali dla dzieciaków bo pierwotnie miało być dla pierwszych dziesięciu. Fajna imprezka sie szykuje byle by śnieg nie padał
 • Zaziza, zapominasz, że będzie. .. 6 kategorii biegu z dziećmi, więc po ~15 na grupę. Do autora pierwszego komentarza - rozumiem, że jak ten gość o którym piszesz (nie znam) przyzna nagrody po 5000 PLN i taka nagroda przypadnie Tobie, to nie weźmiesz, bo coś tam sponsorował? Krytyczną uwagę do organizatorów Enduro Kid mam jedną - liczba uczestników ograniczona jest do 120.A nie powinno być tak, że lista DZIECI ograniczona jest do 120? A tak to liczone są dzieci z rodzicami, a widzę, że niektórzy hurtem biegają - dziecko + 2 rodziców.
 • Enduro Kid w Dzień Niepodległości. Gratuluję nazewnictwa. Ta niepodległość to chyba brytyjska
 • fajna impreza i fajne dziewczyny :-)
 • @qweghjm, nikt nie przeszkadza Ci promować strzelectwa w naszym kraju. Im więcej aktywności w społeczeństwie tym lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  wyprzedzającyepokę(2016-10-27)
 • A ja uważam że dzieci powinny biegać ZA DARMO!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  biegacz(2016-10-27)
 • Brawo dla Elaktywnych i jego prezesa. Rychu to moze panu buty czyścić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  biegacz(2016-10-27)
 • Nie tylko dzieci powinny biegać za darmo ale i wszyscy dorośli którzy chcą pobiec dla upamietnienia tego święta.kto chce sie scigać nie płaci za pomiar swojego czasu.zapisałam sie ale z checią widziałabym taką opcje.
 • Nie rozumiem tego społeczeństwa, jakakolwiek inicjatywa się w tym mieście nie pojawi to i tak znajdzie się zawsze choćby garstka (nazwijmy ich) ludzi którym coś nie odpowiada... Ludzie wyjdźcie z domów i zacznijcie ŻYĆ bo takim wiecznym marudzeniem i narzekaniem nic w tym mieście nie zdziałamy... A później jest mnóstwo komentarzy, że dzisiejsza młodzież tylko przed komputerami siedzi. Sami dajecie im taki przykład krytykując każdą inicjatywę. Smutna prawda :(
 • Gość, ujawnij się nam to wybierzemy Ciebie na prezesa abyś mógł się wykazać i zorganizować wszystko lepiej i za darmo. Głupota jest darem Bożym, którego nie powinno się nadużywać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  Ryszard K (2016-10-27)
Reklama