UWAGA!

Bieg Niepodległości zapowiada się rekordowo

 
Elbląg, Tak przebiega trasa każdej z trzech pętli Biegu Niepodległości
Tak przebiega trasa każdej z trzech pętli Biegu Niepodległości

Z dnia na dzień przybywa uczestników III Biegu Niepodległości w Elblągu. Start już za miesiąc, a na liście zgłoszeń jest ponad 240 osób. Niewiele brakuje do pobicia ubiegłorocznego rekordu frekwencji!

- Zbliża się 98. rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Tego dnia świętujemy i coraz częściej czynimy to w różnych formach, podejmując ciekawe inicjatywy. Jedną z nich jest Bieg Niepodległości, który poprzez aktywną postawę daje możliwość  zamanifestowania naszej radości i dumy, także tego że biec możemy w wolnej Rzeczpospolitej. Dlatego 11 listopada zachęcam jak najszerszą grupę mieszkańców do wzięcia udziału  w Biegu Niepodległości, który odbędzie się na elbląskich ulicach – zaprasza Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Na liście startowej jest już ponad 240 osób, niewiele więc brakuje do pobicia ubiegłorocznej frekwencji, kiedy to zawody ukończyło ponad 270 biegaczy. Każdy, kto ukończy tegoroczną edycję, bez względu na dystans, otrzyma pamiątkowy medal. A dystansów jest kilka: bieg główny na 10 km, bieg towarzyszący na 3333 metry, bieg dzieci oraz rywalizacja trzyosobowych sztafet. Trasa jednej ponad 3-kilometrowej pętli będzie biegła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną, gdzie będzie start i meta.
       Każdy, kto ukończy bieg, będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł. Zapisy na bieg są przyjmowane do 2 listopada przez stronę internetową, wpisowe wynosi od 20 zł (niepełnoletni) i 30 złotych.
       Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, prezydent Elbląga oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
      
       Link do zapisów
      
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama